Filyos Çayında Bir Ceset Bulundu

Çaycuma’nın Saltukova beldesinde Filyos çayında bir ceset bulundu. Saltukova beldesine bağlı Düz Mahallesi ile Akpınar köyü arasındaki mevkide bir çakıl firmasına ait sallamada çalışan Serdar Kara sallamaya ceset takıldığını fark edince olayı Jandarmaya bildirdi. Harekete geçen jandarma ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak, durumu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, şunları söyledi; “Beni Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü aradı. Kepçenin ağzına ceset takılmış dedi. Biz geçiyoruz dedi. Kim olduğu belli değil, iskelet halinde olduğunu söyledi. Biz hemen yetkililere haber verdik. Ceset tanınmayacak halde, muhtemelen Adli Tıp neticesinde belli olacak.”

Cesedi bulan sallama operatörü Serdar Kara, olayı şöyle anlattı; “Irmaktan çakıl çıkartıyordum. Sallamayı sudan çıkardığımda bir ceset olduğunu gördüm. Hemen Jandarmaya haber verdim. Ben burada 3 sıralarında çalışmaya başladım. 3'üncü kovayı attığımda baktım kovanın üzerinde ceset geliyor. O şekil bıraktım yetkililere haber verdim. Kova önümüze geldiği zaman ister istemez belli oluyor ceset olduğu. Bir insanın ırmakta kalması sahibinin bilmemesi çok kötü bir şey.”

AFAD ekiplerince, kepçeden alınan ceset, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Adli tıpa gönderilmek üzere Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kemik haline gelen cesedin ayakları olmadığı fark edilince arama çalışmaları devam etti. Ayakları bulunamayan Cesedin, üzerindeki kıyafetlerden olayda kaybolan kadınlardan birine ait olabileceği tahmin ediliyor.

Çaycuma'da geçen yıl nisan ayında Filyos Çayı üzerindeki köprünün çökmesi sonucu suya düşerek kaybolan ve halen bulunamayan 5 kişiden birine ait olduğu tahmin edilen cesedin, adli tip incelemesinden sonra kimliği öğrenilecek.

Çaycuma'da, 6 Nisan 2012'de Filyos Çayı'nın üzerindeki köprünün bir bölümünün çökmesi sonucu içinde 10 kişi bulunan minibüs ile 5 yaya suya düşerek akıntıya kapılmıştı. 8 Nisan'da Meryem Başören'in cesedine ulaşılmıştı.

Faciadan 6 gün sonra ise köprünün yaklaşık 200 metre uzağındaki araçta 3 yolcunun daha cesedi bulunmuş, toplamda da 10 kişinin cesedine ulaşılmıştı. Tahir Özkara, Aziz ve Sezgin Gülşen, Necati Azaklıoğlu ile Kadın Saraç’a ulaşılamamıştı.

Haber: CUMA

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-24
Bu haber 1531 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 661
  Toplam: 5552132
   Online :

  109 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama