Yardım kermesine büyük ilgi...

Merkezi Almanya'nın Essen şehrinde bulunan Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ), geleneksel yardım kermesi düzenledi. Kermese Bartınlılar büyük ilgi gösterdi.
Yardım kermesinde konuşan dernek başkanı Yaşar Çil , sponsorluk yapan iş adamlarına ve katılımlarıyla kermese destek veren davetlilere teşekkür etti. 

Çil, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
'' Bizler yeni yönetim kurulu olarak ilk yardım kermesimizi düzenliyoruz. Yoğun bir katılım var. Dernek olarak, başta eğitim olmak üzere faaliyetlerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Bundan önceki haftalarda üyelerimizle kaynaşma günü düzenledik. Kadın kollarımız tarafından da eğitime yönelik seminer düzenledik. Derneğimiz özellikle eğitim konularında ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığı gösteriyoruz. Yardım kermesimizde insanlar kaynaşıyor. Vatandaşlarımız derneklere destek olsunlar. Derneklerine üye olsunlar. Dernekler, toplumun dinomosudur. Dernekler sayesinde gençlerimiz bir çok kötülüklerden korunurlar, gelenek ve göreneklerine sahip çıkarlar '' dedi.
Derneğin kadın kolları tarafından hazırlanan yöresel yemek ve tatlılar, kermese katılan vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Daha sonra, Aydın Çimen, Saim Çiftçi, Tekin Negüzel ve DJ Selma sahne alırken, Gülistan foklor ekibinin gösterileri davetlilerden büyük alkış topladı.
Yardım kermesinin gelirinin eğitim amaçlı kullanılacağı belirtildi. 

Haber: Mustafa Tığlı-ESSEN-

VİDEO

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-18
Bu haber 1547 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 209
  Toplam: 5551680
   Online :

  89 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama