Çaycuma’da Folklor Şöleni

Çaycuma ve Gökçebey Halk Eğitim Merkezlerinin ortaklaşa düzenledikleri Folklor Şöleni Çaycuma’da gerçekleşti. Çaycuma Kapalı spor salonunda 11 grubun gösterileri ilgiyle izlendi.
Gösteri sonrası Folklor eğitmeni Nilgün Çelik’e plaket verildi. Ardından folklor grupları ve izleyiciler birlikte halay çekti. Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in eşi Gönül Gülşen de halaya eşlik etti.
Program sonunda açıklama yapan Folklor eğitmeni Nilgün Çelik şunları söyledi;
“Çaycuma Halk Eğitim ve Gökçebey Halk Eğitimin birlikte halk oyunları yetişkinler kursunun kursiyerlerin birlikte yaptığı bir gecedir. Biz buna hobi kursu diyoruz. Boş zamanları değerlendirme stres atma kursudur. Bayanlar ve baylarımız 20-60 yaş arası bir yıldır kursa geliyorlardı. Bir yıl çalışmanın sonucunda böyle bir geceyi sergiledik. Önce bunu Gökçebey de yaptık. Şimdi İlçe Milli Eğitim adına Çaycuma da yaptık. Buraya katılan arkadaşlarımız stres attığını söyleyerek günlük yaşamlarında ailelerine daha faydalı olduklarını daha üretken olduklarını söylediler. Bunlarda bizi memnun etti. Bütün kursiyerlerimize ve eşlerine teşekkür ediyoruz.”
Haber: CUMA

VİDEO HABER


 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-14
Bu haber 1959 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 126
  Toplam: 5671577
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama