Çelikelliler’i Anlatan Yazarlar Kitaplarını İmzaladı

Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Yücel Namal ve Mustafa Yüce on bölümden oluşan “ Cumhuriyetin İlk Bağış Okulu Mehmet Çelikel Lisesi” adlı bir kitap hazırladı. Çelikel lisesini her yönüyle anlatan kitap Çelikelliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

 Cumhuriyetin İlk Bağış Okulu olma özelliğini yetiştirdiği birçok öğrencisiyle Türkiye’ye imza atmış bir lise olan Mehmet Çelikel Lisesi, Yıldırım Akbulut, Köksal Toptan, Hasan Akyol, Muzaffer Tayyip Uslu, Rüştü Onur  ve Mehmet Haberal gibi birçok kişiyi yetiştirmiştir.
Cumhuriyetimizin önemli bir kültür yuvası olması nedeniyle gerek kurucusu hayırsever Mehmet Çelikel gerekse kurduğu Mehmet Çelikel lisesinin bilinmeyen tarafları Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yüce ve Yücel Namal tarafından hazırlanan “Cumhuriyetin İlk Bağış Okulu Mehmet Çelikel Lisesi” adlı kitapla ortaya konuldu.
 On bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde “Mehmet Çelikel’in Hayatı ve Eserleri”, ikinci bölümde “Osmanlı Döneminde Eğitim”, üçüncü bölümde “Cumhuriyet döneminde eğitim”, dördüncü bölümde Zonguldak’ta Eğitim”, beşinci bölümde “Kuruluşundan Günümüze Mehmet Çelikel Lisesi Tarihi”, altıncı bölümde “Çelikel’de Spor”, yedinci bölümde “Zirvedeki Çelikelliler”, sekizinci bölümde “Anılarda Çelikel”, dokuzuncu bölümde “Mehmet Çelikel Lisesinin Efsane öğretmenleri”, onuncu bölümde “Çelikel’de Tiyatro” ele alındı. Bu çalışmayla “Çelikelli olmanın bir ayrıcalık olduğu” tekrar ortaya konmuş ve bu kitap Çelikelliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-06
Bu haber 1795 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 737
  Toplam: 5610038
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama