EĞİTİM SEN’İN DÜZENLEDİĞİ SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin  9. Geleneksel Uçurtma Şenliği kapsamında25 – 26 Mayıs tarihlerinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvası sona erdi. Bu yıl ikincisinin düzenlendiği satranç turnuvasına yoğun katılım oldu. Turnuvaya küçükler kategorisinde 72, Yıldızlar kategorisinde 19, Genç ve Büyükler kategorisinde 18 olmak üzere toplam 109 sporcu katıldı. Bu sayı Çaycuma’da şimdiye kadar yapılan turnuvalardaki en yüksek sayı. Yıldızlar kategorisinde 5 tur, Genç ve Büyükler kategorisinde 5 tur, Küçükler kategorisinde ise 7 tur oynandı.

Zeynel Bakıcı, Orhan Çakmak, Murat Bektaş ve Fatih Eroğlu’nun hakemliğini yaptığı turnuvadaKüçüklerKategorisinde: 1. Mert Sarsık, 2. Emre Düzcan, 3. Atakan Köktürk, 4. Sarp Kalaycı, 5. Görkem Alp Uslu; Yıldızlar Kategorisinde: 1. Ömer Doğan;  2. Yusuf Yamakçık, 3. Görkem Ege Ömerca, 4. Nesrin Tekin, 5. Ayça Tekin; Genç ve BüyüklerKategorisinde: 1. Tayfur Ayçiçek, 2. Hakan Cura, 3. Muhammet Mustafa Doğan, 4. Umutcan Kocabaş, 5. Enes Güneş oldu.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, Çaycuma’da satranca büyük bir ilginin olduğunu söyleyerek, sendika olarak Barışa Hamle Satranç Turnuvası ve Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvasını geleneksel hale getirdiklerini belirtti. Akyol turnuvaya katılan tüm sporculara, hakemlere, öğretmenlere, öğrenci velilerine ve iki boyunca turnuvaya ev sahipliği yapan Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Gültekin Petük ile Kültür ve Sanat Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.

ÖDÜLLLER UÇURTMA ŞENLİĞİ ALANINDA VERİLECEK

            Turnuvada kategorilerinde ilk üç dereceyi girenlere madalya, ilk beş dereceyi girenlere e4 marka satranç takımı, Eğitim Sen’in 2 Haziran 2013 Pazar günü Nadır Dersinde düzenleyeceği 9. Geleneksel Uçurtma Şenliğinde verilecek.

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-05-27
Bu haber 1679 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1379
  Toplam: 5611498
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama