Hacımusa HRHS Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencileri Anıt Ağacı Ziyaret Etti

     - Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Okul Müdürü Servet Büyükkol ve Türkçe Öğretmeni Ufuk Depe eşliğinde 2010 Yılında T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Karabük Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından 18.10.2010 tarihinde 500 Yıllık olarak tescillenen   gövde çevresi 510 cm., yerden yüksekliği 15m. ve kapladığı alan 300 metrekare olan Anıt ağacı ziyaret etti. Ağacın 500 yıllık olduğunu öğrenen öğrenciler hayranlıklarını dile getirdiler. Okul Müdürü Servet Büyükkol öğrencilerine, ilçemizde bu tür doğa harikalarının korunup tanıtılmasının önemini anlatırken Hacımusa beldesinde de keşfedilmeyi bekleyen bu tür doğa güzelliklerinin yanında eski değirmenler ve halen bazılarının kullanıldığı ahşap evlerin ilçe ve beldemizin tanıtılmasında önemli değerler olabileceğini belirtti

    Eğitimci olarak öğrencilere doğa sevgisi ve doğayı koruma bilinci verirken bu değerlerimizi tanıma ve tanıtmanın önemi vurguladı.
      Gökçebey’de gereketiği değeri yıllarca göremeyen “Anıt Ağaç”ın turizme kazandırılmasında Nail Yurtaçan ‘ın  girişimleri sonuç vermiş ve turizme açılmasında katkıları olduğu belirtildi. Kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ederek gezilerini sonlandırdılar.

    Geziye katılan öğrenciler çektikleri fotoğrafları okulda sergileyerek Anıt ağacın tanıtımını yaptılar.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-05-24
Bu haber 1931 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 671
  Toplam: 5608078
   Online :

  69 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama