KAYMAKAM HAMİTOĞLU, 1.YILINI DEĞERLENDİRDİ

                      Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu göreve başlamasının ardından geçen birinci yılını değerlendirerek, Bölge haber gazetesi muhabiri Zeki Başoğlu’na  açıklamalarda bulundu Hamitoğlu açıklamasında şunları söyledi; “Göreve başladığım 19 Mart 2012 tarihinden bu güne geçen bir yılı süre geçti.Bana ilk söylenen İlçeye bir Anadolu Lisesi ihtiyacının olduğu idi.Bugün geldiğimiz noktada ;Gökçebey’e bir Anadolu Lisesinin yanında, bir İmam Hatip Lisesinin ihalesi aşamasındayız.Bunların 2013 yılı içersinde, temellerini atmayı umut ediyorum,Yine, Milli Eğitime bağlı olarak, bir öğrenci yurdu talebimiz  mevcuttur.
             İlçemizin bir başka ihtiyacı da ,İlçe Emniyet Amirliği binasıdır.Üçburgu mahallesine yapılacak binanın ilk ödeneği gelmiş olup,2014 yılı içersinde bitirip hizmete açmayı planlıyoruz.Sıfır kilometrede satın alınan hizmet aracı İlçe Emniyet Amirliği ne tahsis edilmiştir.
          Belediye terminal binası üzerindeki, tadilatı devam eden Gençlik Merkezi ,günün koşullarına uygun bir şekilde dizaynın bitiminde açılışı yapılacaktır.Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ,toplumun ihtiyac duyduğu  mesleki kurslarımız devam ediyor.Kursu başarıyla bitirenlerin bir iş sahibi olması temel hedefimizdir.Aksi takdirde diplomalar duvarları süsler.
                Gökçebey Belediyesi tarafından mülkiyeti devredilen eski Jandarma Karakol binasının yerine Toplum Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek binanın ihalesi yapılacak.Yeni hazırladığımız projeyle ,Gökçebey Hükümet Konağı dış cephesi ve çevresi ilçemize yakışır güzellikte  yenilenecektir.

              Zonguldak ilinde en fazla proje üreten Kaymakamlık olarak,BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) da 1 milyon TL’ye yakın değerdeki projemiz onay bekliyor.Bununla ilçemizin turizm alt yapısını geliştirerek , ilçemizi daha iyi tanıtma fırsatını bulacağız. Çevre köylerimizden Çukur ve Örmeci’nin su ihtiyacı ihalesi yapılmıştır. Gaziler Köyünün 2.5 Km’lik asfalt yapımı tamamlanarak kullanıma sunulmuştur.İlçeye bağlı 18 köyün ihtiyaçları personelimiz  tarafından sürekli takip edilerek en düşük seviyelere indirilmiştir.
               Zonguldak’ta bir ilke imza atarak , Namazgah , Aliusta ve Yeşilköydeki ihtiyaç sahibi 3 vatandaşımıza anahtar teslimi evine kavuşturduk. BEÜ Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu’na ilçemiz Şehir Stadyumu yanında 40 dönüm arazi verilmiştir.
               Gökçebey İlçesi Veyisoğlu Köyü Kocameşe Mevkiinde, 2010 yılında 500 yıllık olarak tescillenen Anıt Ağaç çevre düzenlemesini tamamlayarak ziyaret edenlerin memnun kalacağı konuma getirdik.Çılgın projeleri değil , icraatımızı ortaya koyuyoruz” dedi.                                                                                     

 (Bölge Haber)Zeki Başoğlu-Gökçebey

                                                                      

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-05-11
Bu haber 1500 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1350
  Toplam: 5611469
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama