Gökçebey’de “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi Eğitimi” Yapıldı

Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk kızılayı tarafından “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi Eğitimi” semineri düzenlendi.

 Düzenlenen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, Çevre ve şehircilik Bakanlığı Müşaviri Nazmiye Uzun, Maden Mühendisi Şükran Uzun Kırömeroğlu, Maden Mühendisi Sayın Emine Uzun, Gökçebey Kızılay şubesi yöneticileri, Gökçebey ilçesine bağlı Okul müdürleri ve okullardan temsilci öğretmenler katıldı.

 Kaymakamlık Toplantı salonunda düzenlenen seminer İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen’ in açılış konuşması ile başladı.
Gülşen Konuşmasında” Genelde ülkemizin özelde bölgemizin deprem başta olmak üzere sel , toprak kayması gibi doğal afet riski yüksek bir bölge olduğuna dikkat çekti ve toplumun önde gelen insanlarının bu konuda bilinçli olmasının hem felaket öncesi tedbirlerin alınmasında hem de olası bir afet sırasında zararın azaltılmasında önemli olduğuna vurgu yaptı. Bu sebeple bu çalışmaları çok önemsiyoruz. Bizi aydınlatmak üzere aramızda olan değerli öğretim elemanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Üç oturumdan oluşan seminerin 1. Oturumunda öğretim görevlisi Maden Mühendisi Şükran Uzun Kırömeroğlu projenin içeriği hakkında bilgiler vermesinin yanında Afet Yönetimi, Afetlerde Toplum Liderlerinin rol ve sorumlulukları, Öğretmenlerin rol ve sorumlulukları, afetlerde psikolojik yardım konularında bilgiler verdi.

2. oturumda ise öğretim görevlisi Çevre ve şehircilik Bakanlığı Müşaviri Sayın Nazmiye Uzun  Depremlerin oluşumu, Yapısal olmayan tehlikelerin azaltılması, Güvenli davranış hareketleri ve ilkeler, Depremde yangınlar gibi konularda bilgiler verdi.

 3. oturumda ise öğretim görevlisi Maden Mühendisi Sayın Emine Uzun İlk Yardım, Sel, Heyelan, Çığ ve orman yangınlarından korunma bilinci konularında bilgiler verdi.

 Sertifika dağıtım töreni ile seminer sona erdi. Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen’in sertifikasını Çevre ve şehircilik Bakanlığı Müşaviri Sayın Nazmiye Uzun verdi ve seminerin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı Adem Gülşen‘e teşekkür etti. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-05-05
Bu haber 1867 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 376
  Toplam: 5613876
   Online :

  96 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama