YAŞITLARIYLA BİRLİKTE OKULA GİDEMİYOR

Gökçebey ilçesinde 8 yaşındaki cam kemik hastası olan ve iki yıldan bu yana evde mahkum yaşayan aynı zamanda yürüyemeyen Sinem Eliçora’ya okul eğitimi evinde uygulamalı olarak veriliyor.
Haftanın beş günü evine ders vermek için gelen öğretmeni tarafından uygulamalı ders verilirken küçük Sinem verilen dersten çok memnun olduğunu ve öğretmenini çok sevdiğini kaydetti.
Eliçora, “Derslerim çok iyi. Öğretmenimi çok seviyorum” dedi. Minik Sinem’in annesi Fatma Eliçora da kızının hastalığı dolayısıyla çok stresli olduğunu ve tedavilerinin İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde üç ayda bir yapıldığını söyledi.
Anne Eliçora, “Kızımın hastalığı halk arasında bilinen cam kemik hastalığıdır. En ufak bir harekette kemikleri kırılıyor. Kucağıma alıp ihtiyacını görüyorum. Yürüyemiyor. Bende rahatsızım. Eşimi de kaybettim. Kızımın tedavileri devam ediyor. Bazı zaman bana “Ben yürüyemeyeceğim” diyor.

Minik Sinem’e uygulamalı ders veren öğretmeni Nail Pazarlıklı ise, “Bu uygulama Bakanlığımızın yapmış olduğu bir resmi uygulamadır. Eğitim çağındaki çocuklarımızın ve herhangi bir sebeple okula gelemeyen aynı zamanda tedavi gören çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması için bu tarz bir uygulama yapılmaktadır. Bu kapsamda görevlendirildik. Sinem kızımızın evinde eğitimini devam ettiriyoruz.
Örmeci Köyü İlköğretim Okulu Bahattin Kapan da,
“Sinem Eliçora bizim öğrencimizdir. Ailesinden aldığımız bilgiler doğrultusunda okula gelemeyeceğini öğrendik. Velisini doktorlara ve en sonunda Çaycuma Rehberlik Araştırma Merkezi’ne yönlendirdik. Burada öğrencimize “Evde Eğitim” adı altında rapor verdiler. Bizde Milli Eğitim’ e bildirdik ve İlçe Milli Eğitim de hali hazırda olan bir öğretmenimizi görevlendirdi ve ders vermeye başladı” dedi.

Kaynak: CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-05-02
Bu haber 1388 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 576
  Toplam: 5607983
   Online :

  60 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama