Tefenistan’dan Masallar

Asya’nın uzak bozkırlarında Tefenistan adında küçük bir Ülke varmış. Bu ülkede hükümdarlar seçimle geliyormuş ülkenin de seçilmiş bir hükümdarı varmış. Ülke küçükmüş ama gelmiş geçmiş bütün medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim bir ülkeymiş. Ülkenin Hükümdarı saltanatını rahat sürdürmek için ülkeyi büyütmemiş daima küçük tutmuş.
Hükümdar Üç dönemdir saltanatını sürdürmek için İki dönem Eskiden hükümdarlık yapan kişiyi kötüleyerek yönetimde kalmış Üçüncü dönemde Ülke halkını birbirine küstürerek hükümdar seçilmiş. Gel zaman git zaman üçüncü dönemin son yıllarına gelinmiş.
Hükümdar Dördüncü dönemde ne yapıp edipte kazanacağım diye düşünerek dalgın dalgın giderken ülkenin yaşlı sakinleri ile karşılaşmış hal hatır sorduktan sonra yaşlılar hükümdara isteklerini dile getirmişler. Hükümdarda elini yaşlı amcaların omzuna koyup amcacığım beni dördüncü dönem bir daha seçin her dediğinizi yapacağım demiş, yaşlıların arasında ak sakalı nur yüzlü bilge bir ihtiyar şöyle seslenir; sen şimdi hükümdarsın daha bir yıl var bir şeyler yapmak için seni tutanmı var,  neden şimdi bu isteklerimizi yapmak için çabalamıyorsun demiş. Hükümdarda yaşlıların tepkisi karşısında kuyruğunu kısıp gitmiş. 

Zaman gelecek Tefenistan’a yaz gelecek Hükümdarda bunu görecekmiş

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-04-11
Bu haber 1706 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1416
  Toplam: 5611535
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama