Hani Hayaldi ?

Açık yüreklilikle itiraf etmek gerekir ki, yaklaşık Üç yıl önce buradan yayınladığımız “Hayalimizdeki Gökçebey” adlı haber metni, adeta ulusal basında çıkan siyasi-askeri ya da ekonomi konulu bir olaymış gibi müthiş sayıda okunma sayısına ulaştı.
Haberimizin yayınlanmasından itibaren 2011 yılı mayıs ayında “Hayaldi Gerçek Oluyor” 2011 yılı Temmuz ayında ise  “İnsan âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar” adlı haberlerimizi yayınlamıştık.
Kısaca hatırlatacağımız üzere; ilçemizin sahip olduğu ırmak vadisinin, işlemeye çok uygun bir cevher olduğunu, bunun ister sosyal alan ve altyapı ister sanayi kuruluşlar olarak değerlendirileceğini ortaya atmıştık. İlham kaynağı olarak Eskişehir’i örnek almış, mevcut fotoğraflarımızı ( o zamanlar alay konusu olmasına rağmen) hazırlayarak sitemizde sunmuştuk.

Irmak vadisi Gaziler köyü ile Zonguldak köprüsü arası DSİ tarafından sedde projesi ihalesi geçen yıl yapıldı. Her ne kadar ırmak kanal içine alınmasa bile sedde projesinin yapımı, ortaya çıkacak arazilerin var olan potansiyel kıymetini bir kez daha gündeme getirdi.

 Gökçebey belediye başkanı  “Hayalimizdeki Gökçebey”  haberi için hayalperestlik demişti! Sonuçta kendisi ırmak vadisiiçindeki arazilerin var olan potansiyel kıymetinianlamış olacak ki Gökçebey’in kurtuluşunu ırmak vadisine bağlamış. Şimdi bize de şu soruyu sormak düştü: Üç yıl önceki hayalimizdeki Gökçebey hani hayaldi?

 Hayalimizdeki Gökçebey haberi için linklerimiz.

2010 yılı
Hayalimizdeki Gökçebey
2011 yılı
Hayaldi Gerçek Oluyor
2011 yılı
İnsan âlemde hayâl ettiği müddetçe yaşar

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-04-10
Bu haber 2106 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 92
  Toplam: 5611813
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama