Gökçebey Belediyesi 2013 Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediyesi Nisan Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı, 02.04.2013 salı günü  saat 10.30 da Yedi  Belediye Meclisi Üyesi Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk,  İsmail Arat, Mehmet Acar, Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.
Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından ardından önergelerin gündeme alınması oylandı. Gündemin diğer maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.

TOPLANTIDAN NOTLAR

 • Belediye daimi Encümen üyeleri seçimi yapıldı. Kapalı usul ile yapılan oylama ile İsmail Aratoğlu ve Mehmet Acar belediye daimi encümeni seçildiler.
 • İmar komisyonuna üye seçimine geçildi açık oylama yapılan seçimde İmar Komisyonuna: Ferhat Öztürk, Mehmet Acar, Ender Aydemir seçildiler.
 • Bütçe komisyonu üyeliği seçimine geçildi. Açık oylama yapılan seçimde Sibel Birben, Mahir Bostancı, İsmail Aratoğlu Bütçe Komisyon üyesi seçildiler.
 • Meclis başkan vekili İsmail Arat tarafından 2012 Yılı Faaliyet raporunun görüşmesine geçildi. Faaliyet Raporu Yazı İşleri müdürü Şennur Çakır tarafından okundu.
  Meclis üyesi Sadi Uyar Faaliyet Raporu hakkında görüşlerini açıklayarak şunları söyledi; Zabıta Komiserliği faaliyetlerinin 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 12. 14. 15. 19. 22. 27. 28 maddelerindeki Zabıtanın bu çalışmaları yaptığını zannetmiyorum bunlar hayali. Diğer  başka bir konu ise Satın alma komisyonu başkanlığının çalışmalarıdır . Satın alma komisyonu  icraatlarını yazacakken kendini methetmiş halbuki icraatlar 2012 yılında yapılan ihaleler hakkında bilgileri içermeliydi, böylece meclis üyeleride bilgilenmiş olurdu. Personel giderleri için 2010 yılında belediye işçileri emekli olurken Personel giderleri düşecek demiştiniz gördüğümüz  göre değişen bir şey olmamış o gün yaklaşık 3.000.000 (trilyon) idi bugünde yaklaşık 2.500.000 personel 380.000 hizmet alımı işçi alımı ile yine yaklaşık 3.000.000 (trilyon) tl. Temel politika ve öncelikler kısmında Ağusto deresinin 2012 yılında DSİ  tarafından ihalesi olacak diye yazmışsınız halbuki bu ihale yapıldı ve 2011 yılında kanal çalışması başlandı . DSİ yaptığı bu ihalede zaten dere üzerindeki 4 adet köprünün yeniden yapımı var. Filyos nehri yenice ırmağının sedde projesi sonucunda ortaya çıkan hazine arazileri sonucunda Gökçebey’e sanayi alanı çıkacak demişsiniz Bu konuda  2005 yılında Zonguldak CHP eski Milletvekili sayın Nadir Saraç dönemin Sanayi ve Ticaret Bakanına Gökçebey’deki Organize sanayisi hakkında bir soru önergesi vermiş aldığı cevapta organize sanayi bölgesinin neden kurulmadığı açıkça belirtilmiş  soru önergesine verilen cevabı yazıyı iyice incelemek gerekir. Dedi.
  Meclis üyesi Hüseyin yaylı ise Zabıta Komiserliği faaliyetlerinin 20. maddesinde  geçen Resmi bayramlarda ve önemli günlerde Esnafımızın dükkanlarına bayrak asmaları sağlanmıştır cümlesini 2011 yılında olduğu gibi bu sende aynı maddeye koymuşsunuz ben 2011 yılında söylemiştim Gökçebey esnafının kimsenin dayatmasıyla bayrak asmasına ihtiyacı yoktur bizim esnafımız bayrağına ve milletine sahip çıkacak kapasitesi her zaman vardır bunu bazılarının bize zorla yaptırıyormuş gibi buraya madde olarak koyması benim şahsımda tüm esnaf arkadaşlarımızı zedelemektedir. Dedi
 • Denetim Komisyonu üyeleri Ender Aydemir, Nemci Pazar, Mehmet Acar tarafından hazırlanan denetim komisyonu raporu okundu.
 • Meclis Üyesi Sadi Uyar Terminal binasındaki bilet satış yeri düzenlenmesi ile ilgili teklif verdi Uyar teklifi şöyle” 04.05.2011 Tarihinde Belediye meclis başkanlığına “Terminal binasındaki bilet satış yeri düzenlenmesi” ile ilgili teklifimi güncelleyerek   tekrar Belediye meclisine sunuyorum.
  İlçemiz Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Terminal binasındaki Otobüs firmalarına ait işyerleri ile dış cephe arasında bulanan boş alan kimse ilgilenmediği için sahipsiz kalmaktadır özellikle gece geç saatlerinde camlarını kırıldığı tahrip edildiği görülmektedir. Buna göre işyerleri arasındaki boşluğun işyeri sahipleri ile anlaşarak bilet satış yerinin giriş kapısının dış cepheden yapılması boş alanın sahipsizliği ortadan kalkacaktır. Aradaki boşluğun işyeri sahiplerine verilmesi bilet satış işyerinin giriş kapısının ön cephede olması terminal binasını görünümünden ziyade oradaki karmaşıklığı ortadan kaldıracaktır. Konunun belediye meclisinde görüşülerek bir sonuca bağlanması hususunu arz ve teklif ediyorum”dedi

Nisan ayı Belediye Meclis toplantısı saat 13:00 de sona erdi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-04-05
Bu haber 1622 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 298
  Toplam: 5616088
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama