CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya: “ Mecliste siyaset ortamı gergin ”

CHP Bartın Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Muhammet Rıza Yalçınkaya, beraberinde Arıt Belediye Başkanı Şahidi Kuşçu ile  Almanya’da Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne ziyarette bulunarak (ALBERDER) hemşehrileri ile bir araya geldi.

 Yalçınkaya burada yaptığı konuşmada, TBMM'de siyaset ortamının gergin olduğun belirterek, “ eski ortam yok. Meclisi rahatlatma yolu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgilendirmesinden geçer. Böylece de meclisin gazını almış olur. Mecliste siyaset ortamı gergin” dedi.

Bielefeld kentinde düzenlenen Bartın Arıt Aydınlar ve Çevre Köyleri Dayanışma ve yardımlaşma Derneği'nin davetlisi olarak Almanya'ya gelen Yalçınkaya, Essen kentindeki ALBERDER dernek binasındaki konuşmasında, yeni anayasa taslak metni çalışmalarına yönelik anlaşmanın sağlanamadığına değindi.

 Yalçınkaya, konuşmasına şöyle devam etti: “ yeni anayasa taslak metni üzerinde anlaşma sağlanmazsa Başbakan ABC planlarını CHP ve  MHP olmadan çözüme, BDP ile uzlaşarak gidebileceğini  dayatıyor. Başbakan her konuda bizden öneriler istiyor. Bizim öneri getirmemizi istemesine rağmen kafasında ne yapmak istediğini söylemiyor. CHP olarak çok hassas bulduğumuz Anayasa'nın 4. maddesine kimsenin dokunmasını istemiyoruz. Buna karşı çıkınca da “ ben bunlarla anlaşamıyorum” diye tutturuyor.”

 Türkiye'de ekonomi konusuna değinen Yalçınkaya,” ekonominin iyi gittiğinden söz ediyorlar. GSM gelirin kişi başına 10 bin dolar düştüğünden bahsediliyor ama esnafa,çiftçiye ve sanayiciye yansıdığı yok. Gazi Antep'teki  Organize Sanayi Bölgesindeki 110 sanayici iflas bildiriyor. Bu ilimizde sanayi çöküşe gidiyor. Türkiye'de zenginlerin sayısı çoğaldı. 20 milyon insan yoksulluk içinde yaşıyorsa, ülkede sıkıntı var demektir. Bu gün İcra Daireleri'nde insan sayısı her geçen gün katlanıyorsa, toplumun büyük bölümünün mağdur durumda olduğunu iddia ediyorum.” diye söyledi.

Yalçınka ile birlikte Almanya'da bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Müşaviri Ekrem Öztenekeci, vatandaşların Türkiye'de emeklilik konusunda sorularını yanıtladı. ALBARDER Başkanı Yaşar Çil,  onursal başkan Ahmet Gökgöz, Yalçınkaya, Kuşöu ve Öztenekeciye birer plaket vererek kendilerine teşekkür etti.

Haber: Cevdet Albay – Almanya Essen 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-04-03
Bu haber 1683 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 158
  Toplam: 5552386
   Online :

  82 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama