CHP GÖKÇEBEY İLÇE TEŞKİLATI SESSİZ

Tutuklu CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ın seçim döneminde gündeme gelen Zonguldak’a hastane yapılması konusunda Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı belde Belediye Başkanı Muhammet Albuz, “Hastane yeri bedelsiz bizden” demişti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, gündeme ilişkin açıklamaların yanı sıra Haberal Ailesi’nin Zonguldak’a hastane yapacağının müjdesini verdi. 

Hastane konusu şu günlerde tekrar gündeme geldi. Ancak Bakacakkadı’dan yapılan çağrılar İl merkezine ulaşmamış olacak ki, hastane yeri için Zonguldak merkezde arayışlar sürüyor! Hiçbir kurumun kent merkezinden dışarı çıkmaması mantığı güdenler iyice sıkışan kent merkezinde yer arayışına başladı. Çaycuma ve Gökçebey ise sessiz.

CHP İl Başkanı Furat, Mehmet Haberal’ın, kardeşi Ali Haberal’a, Zonguldak’ta bir hastane yapılması için talimat verdiğini ve şu anda yer arayışında olduklarını söyledi.
Furat, “Ali Haberal, Zonguldak’a kesinlikle bir hastane yapacaklarını, onun için hocanın talimatıyla yer arayışına girdiklerini, önümüzdeki süreçte bu hastanenin yapılmasıyla ilgili kesin kararlı olduklarını ifade ettiler. Mehmet Haberal’ın söylediğini buradan Zonguldak halkına müjdelemek istiyorum” dedi. 

Hastanenin yapılacağı yerle ilgili de kendilerinin birkaç önerilerinin olduğunu ifade eden Başkan Furat, “Hocamız Mehmet Haberal’ın, kardeşi Ali Haberal’a hastane çalışmalarını başlatmalarını istediklerini söylemiş. Ali Haberal da, çalışmalara başladıklarını söyledi. Şu anda yer arayışı içerisindeler. En kısa zamanda arsa bulacaklarını ve inşaata başlayacaklarını söyledi. Kendileri Bakacakkadı ya da Zonguldak merkezde bir yer olabileceğini söylediler. Biz de kendilerine Acılık’ta Zonguldak Belediyesi’nin karşısındaki alanı ya da itfaiyenin olduğu bölgeyi alabileceklerini söyledik. Orada otopark sorunu olduğunu söylediler. Kısacası hoca emri vermiş ve kendileri de ‘bu emir bizim için çok önemli bir unsur’ dediler. İnşallah en kısa zamanda hayata geçecektir” dedi.

 

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-03-28
Bu haber 1529 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 711
  Toplam: 5613274
   Online :

  111 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama