“KURBAN” Oyunu Çaycuma’da Sahnelendi

BAŞKALDIRAN KADININ DRAMI: KURBAN
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli eylem ve etkinlikler yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği; Güngör Dilmen'in yazıp, Tiyatro Arın'ın sahnelediği "KURBAN" oyununu,  Çaycuma’da tiyatro severlerle buluşturdu.  Drama Eğitmeni Fahri Bozbaş’ın yönetmenliğini üstlendiği oyun, 9 Mart Cumartesi akşamı Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde ilgiyle izlendi.

Tiyatro Arın’ın yirmi beş kişilik kadrosu; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri, öğretmenler, ev kadınları, hemşire, işçi, emekli ve esnaflardan oluşuyor. Oyunda küçük kız çocuğu Zeynep rolünü oynayan Ödül Genç ile Murat rolündeki çocuk oyuncu Arda Kumsal izleyicilerden büyük alkış aldı.

 Oyun, erkek egemen törelere başkaldıran Zehra adlı kadınının dramını konu alıyor. Zehra’nın mücadelesi bireysel olmakla birlikte, toplumsal anlam da taşımaktadır. Yazar, Zehra aracılığıyla toplumsal eleştiri yapmaktadır. Yaşadığı dram Zehra ve iki çocuğunun trajik bir şekilde ölümüne neden olur.

Oyunun sonunda oyunda küçük kız çocuğu Zeynep rolünü oynayan Ödül Genç’e Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol tarafından plaket verildi. Akyol, birçok zorluklarla karşılaşan ve büyük emeklerle yaşamaya çalışan amatör tiyatrolara destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

 Seçkin Organizasyon ve Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) katkılarıyla sahnelenen oyun, 12 Mart Salı günü saat 20.00’de ise Zonguldak’ta Atatürk Kültür Merkezinde oynanacak.

 


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-03-10
Bu haber 1536 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 491
  Toplam: 5551962
   Online :

  42 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama