ECE BEBEK ANA KUCAĞINDA

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde ‘Kötü muamele’ gerekçesiyle 30 Ocak’ta ailesinden alınan 6 aylık Ece Kışla, Gelsenkirchen-Buer Aile Mahkeme’sinde görülen davanın ardından ailesine teslim edildi. Ece’nin iki aylıkken babasının kucağında merdivenden düşmesi ve hastaneye götürülmesi ile başlayan hatalar zinciri, mahkeme tarafından düzeltildi. Hastanede başlayan bu hatalar, Gençlik Dairesi tarafından sürdürüldü ve Adlı Tıp da bu bilgilere dayanarak durumu belgeledi. İki hafta önce ilk mahkemesi yapılan Ece’nin ailesine kavuşması için, hakim Adlı Tıp Raporu’nu hazırlayan bilirkişiyi dinledi ve Ece’nin ailesine iadesine karar verdi. 

STK’LAR ÖNEMLİ ROL OYNADI
Haftalar sonra evlatlarına kavuşabilen baba Ferhat Kışla, anne Yasemin Kışla karar ile birlikte sevinçten gözyaşlarına boğuldu. Baba Ferhat Kışla “Adalet geçte olsa yerini buldu. Bizlere destek olan tüm sivil toplum örgütlerine teşekkür ederiz. Özellikle Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Yeniceliler Derneği Kurucular Başkanı Abdullah Ören bu işte öncü rolünü oynadılar. Kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Türk makamlarıda bu konuda hep yanımızda oldular ve evladımıza kavuşmamıza sebep oldular. Sevincimizi anlatamam” dedi. Bu arada torununa kavuşan dede Fahri Kışla ise evlatları ellerinden alınan aileler için üzüldüğünü ifade ederek ‘mücadele edin, Allah doğruların yanındadır” dedi. Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, Kışla ailesini arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu ve her zaman yanınızdayız mesajı verdi. 

DEMİR MEDYA FARKI
Ece Kışla’nın davasının başından beri takip eden Zonguldaklı gazeteci Mustafa Tığlı ve NRW STAR GAZETESİ Gelsenkirchen Sorumlusu Sedat Kutucu, Ece bebeği görüntüleyen ilk basın mensubu oldular. Demir Medya, bu sabah Ece Kışla’nın Gelsenkirchen Gençlik Dairesi’nden alınışından, evine kadar takip etti. Ece’nin annesi Yasemin ve babası Ferhat Kışla ile ilk röportajı da 67 TV gerçekleştirdi. Kışla Ailesi, 67 TV Genel Yayın Yönetmeni Simge Kırlı ve Yeni Adım Gazetesi köşe yazarı Erhan Çakmak’a, Ece davasında verdikleri destekten dolayı da teşekkür etti. Ece’nin dedesi Fahri Kışla, Ece’nin olayının basına duyurulmasının ardından, Zonguldaklı Gazeteci Mustafa Tığlı’nın her konuda aileye destek olduğunu belirterek, 67 TV’nin Avrupa’daki Zonguldaklılar tarafından bir kez daha ilgi ile izlendiğini gördüğünü söyledi. Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş ve Yeniceliler Derneği Kurucular Kurulu Başkanı Abdullah Ören’de, 67 TV’nin Avrupa’daki Batı Karadenizlilierin sesi olduğunu ifade ederek, Demir Medya yönetimine teşekkürlerini sundular. Bu arada, Gazeteci Mustafa Tığlı’da Ece bebeği kucağına alarak, poz verdi.

Haber:Mustafa Tığlı – Sedat Kutucu-GELSENKİRCHEN-

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-03-07
Bu haber 1689 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 279
  Toplam: 5613779
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama