ADAYLAR BELİRLENİYOR

MHP, yerel seçim öncesi ön istişare toplantısı yaptı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan, Merkez İlçe ve İlçe başkanlarıyla durum değerlendirmesi yaparak, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi aday belirleme ve seçim öncesi gerçekleştirilecek olan çalışmalarla ilgili görüş alış verişinde bulundu.
Parti binasında yapılan toplantıya, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, Çaycuma İlçe Başkanı Mustafa Kaptan, Gökçebey İlçe Başkanı Ali Gücük, Alaplı İlçe Başkanı İsmail Altay, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker, Devrek İlçe Başkanı Ayhan Danacı katılırken gündeme ilişkin değerlendirmede de bulunuldu.

İlçe Başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Hamdi Ayan şunları söyledi.
SEÇİM STRATEJİSİ KONUŞULDU
“Bugün Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanlarımızla birlikte, 2014 Mart ayında yapılması beklenen yerel seçimler öncesin ilçelerimizde ilçe başkanlarımıza gelen adaylık müracaatları, bunun yanı sıra ilçe başkanlarımızla birlikte oluşturacağımız adaylarla görüşme komisyonları öncesi istişare toplantımızı yapıp, Mayıs ve Haziran ayına kadar belirlenecek olan adaylık sürecinin istişaresini yapmak için bu gün bir araya geldik. Bu arada Zonguldak gündemine de dair partimizin görüşlerini açıklamak için bir araya geldik. Öncelikle 3 Mart 1992 yılında Kozlu müessesemizde yaşanmış olan elim kaza sonucu hayatını kaybeden 263 madenci şehidimizi şükranla ve minnetle anıyoruz. Allah mekanlarını cennet eylesin.

MHP ZONGULDAK BELEDİYE MECLİSİ’Nİ TAKİP EDİYOR
Şubat ve Mart ayı içerisinde Zonguldak Belediye Başkanlığı tarafından Belediye Meclis toplantılarının yapılması ile ilgili partimize gelen başvuru, MHP’nin de içinde olacağı Meclis toplantısına gelen mektupların da MHP icra kurulları Belediye Meclisi’ni takip etmeye başlamıştır. Bundan önce yaşanan hadiselerde, gerek Meclis üyelerinin Meclisi terk etmesi, gerek Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Meclis üyelerinin, CHP’li Meclis üyelerini mahkemeye taşıması süreçlerinde MHP olarak birlik ve beraberliği Zonguldak’ta sağlayabilme adına burada arkadaşlarımızı görevlendirdik ve aldığımız izlenimlere göre Mart ayı Belediye Meclisi toplantısında olumlu bir havanın estiği, orada bir kardeşlik ortamının sağlandığı bizlere ulaşmıştır. Bunu Zonguldak kamuoyundan ve basın aracılığı ile takip etmekteyiz.
Bizlerin arzuladığı zaten buydu, yani MHP olarak Zonguldak’ta birilik ve beraberlik  sağlanmadan temel sorunların çözülemeyeceği noktasındaydı. Ben bu noktada Belediye Meclisi’nde görev yapan arkadaşlarımızın bu olumlu havasından, beraber aldıkları kararlardan dolayı memnuniyetimi ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” dedi.

ANAYASA MAHKEMESİ KARARI BEKLENMESİ GEREKİYOR
Nüfusu 2 birin altında olan beldelerdeki belediyelerin kapanması konusunda, Zonguldak’tan da Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yapıldığını söyleyen MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “İlçe başkanlarımızın Anayasa Mahkemesi’ne beldelerin kapanmaması ile ilgili bireysel başvurularımız olmuştur. Şu ana kadar bazı mahkemelerden bireysel başvuruların ret edildiği yönünde bilgiler aldık. Dolayısıyla bizim ilçe başkanlıklarımıza ve diğer ilçe başkanlarımıza mahkeme sonu hala intikal etmemiştir. Ama önümüzdeki günlerde kararın çıkacağı noktasında bilgiler bize ulaşmaktadır. Eğer şekil diğer mahkemeler gibi olursa belgelerin kapanmasının önüne geçilmeyeceği görülmektedir. Dolayısıyla son mahkemenin vereceği kararın beklenmesi gerekmektedir. Bu konuyla ilgili biz Anayasa Mahkemesi’nden Zonguldak’ımızın yapmış oldukları müracaatları bir an önce kararın verilmesi noktasında talebimiz olduğunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

SONAT HARBUTLUOĞLU’NUN İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ
Geçtiğimiz hafta görevinden istifa ettiğini açıklayan MHP İl yöneticisi Sonat Harbutluoğlu’nun istifasının kabul edilmediğini ve yapılan görüşme neticesinde AR-GE Başkanı olarak görevine devam edeceğini ifade eden Hamdi Ayan konu ile ilgili olarak, “Bundan yaklaşık bir hafta önce, bir il yöneticisi arkadaşımızın partimizden istifası ile ilgili kamuoyuna ve basına düşen bir istifa süreci yaşanmıştır. Bu arkadaşımız, kendisinin ülkücülüğünden şüphe etmediğimiz, Milliyetçi Hareket Partisi’ne her kademede, her dönemlerde faydası olan ve çalışan bir arkadaşımızdır. Önceki gün yapmış olduğumuz il yönetim kurulu toplantısında arkadaşımızın istifasını gündeme almayarak, il başkanı olarak da ben bu istifayı kabul etmediğimi kendisine deklare etmiş durumdayım. Dolayısıyla arkadaşımız bundan sonra da partideki görevine ve Milliyetçi Hareket Partisine, ülkücü harekete hizmet etmeye devam edecektir. Kendisi  yine Milliyetçi Hareket Partisi AR-GE Başkanı olarak çalışmalarına görevine devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Kaynak:Yeni Adım (Haber-Çetin Özdemir)

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-03-04
Bu haber 1440 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 157
  Toplam: 5611878
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama