Yardım için buluştular

Türk-alman Yardım Sevenler Derneği'nin düzenlediği 9. Eğitime Katkı Gecesi'ne, yardım sever vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği, Türkiye'de bir okulun onarımında kullanılmak üzere, Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren Güneş Düğün Salonu’nda ‘ Eğitime Katkı Gecesi ‘ düzenledi.

Geceye, Türkiye’nin Münster Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı, Hıristiyan Demokrat Partisi (CDUMilletvekili Serap Güler, Gelsenkirchen Belediye Başkanı Gabriele Preuß, Gelsenkirchen Emniyet Müdürü Rüdiger von Schönfeldt, Zonguldaklılar Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Karabük – Yeniceliler Derneği Kurucular Kurulu Başkanı Abdullah Ören, Zonguldak Sivil Havacılık ( ZONHAV )Yönetim Kurulu Üyesi Adem Çukur, Recep Kahya, Bartınlılar Derneği yöneticileri, Kapadokyalılar Derneği Başkanı Münin Uluç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YARDIMLARIMIZ DEVAM  EDECEK

Katılımın yoğun olduğu gecede bir konuşma yapan dernek başkanı Necmiye Öztürk, Türkiye’de bir okulun onarımında kullanılmak üzere düzenlenen bu geceye katılan herkese teşekkür ederek, dernek olarak bu tür çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Öztürk konuşmasında; ‘’ Bir çok gönüllü annenin emeği ile bu geceyi hazırladık. Bu bir düğün yada konser eğlencesi değil, birbirini hiç tanımayan insanlar, aynı amaç için yanyana geldi. Dernek olarak Türkiye'de farklı kentlerde okuyan 16 öğrenciye burs veriyoruz. Eğitime desteğimiz bununla kalmadı ve Manisa- Salihli'de bir ilköğretim okulunu restore ettiriyoruz. Bu geceden elde edilecek yardımlarla, okulun eksiklerini tamamlayacağız. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Okul bittiğinde açılışına gelmek isteyenler, bizimle beraber gidebilir. Derneğimizin bu tür eğitim konularında duyarlılığı devam edecek " dedi. Türkiye’nin Münster Başkonsolosu Nafi Cemal Tosyalı, ‘’Derneğin çalışmalarını başarılı bulduğunu ifade ederek, derneklerin önemli görevler üstlendiğini söyledi. Gecenin sponsorlarından, Bausparkasse Mainz (BKM) Firması Yöneticisi Ayça Birgin Alemdar’da, derneklerin önemli görevler üstlendiklerini ifade ederek, bu tür faaliyetleri firma olarak desteklediklerini ve desteklemeye de devam edeceklerini belirtti. Alemdar, derneklerin yaşatılması gerektiğine ve BKM firması olarak derneklere büyük önem verdiklerini söyledi. Fethiye Atak adlı bir  yardımseverin hazırladığı tablo, işadamı Yüksel Dükkan 700 euro karşılığında satın alarak, derneğe maddi katkı sağladı. Dernek başkanı Necmiye Öztürk tarafından derneğe katkılarından dolayı, Bausparkasse Mainz (BKM) Firması Yöneticisi Ayça Birgin Alemdar’a, sanatçı Coşkun Sabah’a, basın mensuplarından Hürriyet Gazetesi’nden Hülya Sancak, ve NRW Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Tığlı’ya ve Doğan Haber Ajansı ( DHA )’dan Mustafa Güleç’e teşekkür plaketi verildi.

COŞKUN SABAH, COŞTURDU

Daha sonra ses sanatçıları Mustafa Güngece, Malik Ayhan, Kadir Şahin, Latif Doğan ve Coşkun Sabah sahne aldı. Gecenin son saatlerine kadar sahnede kalan Coşkun Sabah, Almanya’da bu kadar seveni olduğunu tahmin etmediği ve kendisine gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu söyledi. Coşkun Sabah, gecenin geç saatlerine kadar sahnede kalarak, söylediği birbirinden güzel parçalarla geceye katılanları adeta coşturdu.

Haber: Mustafa Tığlı-GELSENKİRCHEN-

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-03-03
Bu haber 2068 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 579
  Toplam: 5609880
   Online :

  49 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama