Memurlar İş Bırakarak Eylem Yaptı

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen ile KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubeleri Üyeleri iş bırakma eylemi yaparak Madenci Anıtı önünde toplanıp basın açıklaması yaptılar. Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu yaptığı basın açıklamasında, kaldırılan fazla mesai ücretlerinin çalışanlara ödenmesi talepleri için iş bırakma eylemi gerçekleştirdiklerini belirtti. 
Memurlar dün iş bırakarak eylem yaptılar. Eylem aşamasında Türk Büro Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

“Son 10 yıldır hükümetin kamu çalışanları üzerindeki olumsuz politikalarına karşı çalışanların ortak talepleri doğrultusunda, sendikamız Türk Büro-Sen ve Büro Emekçileri Sendikası arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda Büro Hizmet Kolu işyerlerinde iş bırakma kararı almıştır. TBMM Anayasa değişikliği komisyonu ve hükümet yetkililerince sürekli gündemde tutulmaya çalışılan değişiklikle, anayasanın 128. maddesinin değiştirilerek kamu çalışanlarının iş güvencesinin ortadan kaldırılması istenmektedir. Bu olumsuz gelişmelere karşı kimse bizden sabırlı olmamızı isteyemez derken Bacıoğlu, "Fazla mesai ücretlerini kaldıran anlayışa hayır demek için, güvencesiz çalışmaya hayır demek için bugün burada toplandık. Haklarımızı geri alana kadar da vazgeçmeyeceğiz" dedi.Daha sonra açıklama yapan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şube Başkanı Hayri Anıl Çetin,

“Saldırılara Karşı Ortak Hareket Edelim”

“ AKP’nin tek başına iktidara geldiği 2002 yılından bu yana, çalışma yaşamında hata geçirdiği bütün uygulamalar, en temel haklarımızı gasp etmeyi, güvencelerimizi adım adım elimizden almayı hedeflemiştir. Kamu emekçilerinin iş güvencelerinin tartışılmaya başlandığı, esnek çalışma, performans değerlendirme ve angarya çalışma uygulamalarının dayatıldığı rotasyon yada sürgün tehditleriyle karşı karşıya olduğumuz bir süreçte grevimizi gerçekleştiriyoruz. AKP hükümetinin yıllardır kesintisiz sürdürdüğü saldırılarına karşı tek tek işyerlerindeki tüm emekçileri mücadele etmek için birleşmeye, tüm emekçileri baskılara karşı birlik olmaya, haklarımıza ve geleceğimize yönelik muhtemel saldırılara karşı ortak hareket etmeye çağırıyoruz” dedi.

“MHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay’dan memurlara destek”

Daha sonra Gazipaşa Caddesi boyunca yürüyerek, çeşitli sloganlar, ıslıklar ve alkışlar eşliğinde iktidarı protesto ederek madenci anıtından valilik binası önüne yürüdüler. Valilik binası önünde bir süre slogan ve alkışların ardından olaysız dağıldılar. Ayrıca maden anıtının önünde ki basın açıklamasına gelen Zonguldak MHP Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay’ında iş bırakma ve haklarını arama eylemlerinde memurlara destek verdiği görüldü.

Kaynak:Halkın Sesi (H.Demir DEMİR)

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-02-27
Bu haber 1384 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 207
  Toplam: 5611928
   Online :

  70 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama