Çaycuma ATATÜRK Adından Vazgeçmedi

Koçkan İnşaat firması sahibi İnşaat Yüksek Mühendisi Bülent Kantarcı, Çaycuma'da fiziki yetersizlikten dolayı yıkılan Atatürk İlkokulu'nun yerine yeni bir okul yaptırmak için betonarme karkasının yapımını üstlendiği ilkokulun temeli atıldı.

Fiziki yetersizliği nedeniyle yıkılan Atatürk İlkokulunun yerine yine "Atatürk" adını taşıyacak olan ilkokul binası için düzenlenen temel atma törenine TBMM eski Başkanı ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, Eski Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Siyasi Parti Temsilcileri, Belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin gösterileriyle devam etti.

Açılış konuşmasını yapan İnşaat Yüksek Mühendisi Bülent Kantarcı, duygularını şöyle dile getirdi; “Çaycuma’da yurt genelinde çok sayıda inşaatlar yaptık. Çok sayıda temel atma ve açılış törenleri tertipledik. Heyecanımızı ve mutluluğumuzu sizlerle paylaştık. Bugün mutluluğumuzun bunlardan başka bir tadı farkı ve derinliği var. Çünkü bu defa her zamanki yüklenici rolüne ilave olarak tarafımızdan eğitime yapılan mütevazi katkıyı da içinde barındırıyor. Doğduğum yetiştiğim meslek hayatını sürdürdüğüm ve halen yaşamımı sürdürdüğüm Çaycuma’mızın mevcut eğitim tesislerine Atatürk’ün adıyla yeni ve modern bir okul eklenmesine katkıda bulunmaktan dolayı eşim belgin kantarcı ile ne kadar huzurlu ve duygu yüklü olduğumuzu sözcüklerle tarif etmemiz imkansızdır.”

Ardından konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ise Kantarcı ailesine teşekkür ederek şunları söyledi; “Bülent kantarcının dediği gibi heyecanlanmamak mümkün değil. Çaycuma bugün tarihi günlerden bir tanesini yaşıyor. Geçmişte burada çok eski bir okulumuz vardı. Bu okulumuzun bir an önce yerine bir okul yapılması gerekiyordu. Ben bu hayırseverliğinden dolayı kantarcı ailesini tebrik ediyorum. Bugünlere taşıyan kantarcı ailesinin değerli büyüğüm meslektaşım Nihat Kantarcı’yı şükranla ve rahmetle anıyorum.”

Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, ilçedeki eğitim alanındaki gelişmeleri anlatarak şunları söyledi; “Bülent kantarcı ve ailesi okul yapımı konusunda ilgi ve alaka gösterdiler. Bugün okulumuzun temel atma törenini yapmış bulunuyoruz.”

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise yaptığı konuşmada şöyle dedi; “Son derece anlamlı bir etkinlikte bir arada bulunuyoruz. Ben öncelikle kalbi duygularımla sizleri yürekten selamlıyorum. İlçemize sadece meslek yaşamındaki başarıları aynı zamanda ilçemizin ve ülkemizin sorunlarına çok yakından tanıdığımız Bülent Kantarcı’nın katkıları ile gerçekleştiren Atatürk ilkokulunun temel atma töreninde birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.”

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, da eğitim kurumları açısından Çaycuma’nın şanslı bir ilçe olduğunu kaydederek şöyle dedi; “Devlet vatandaş işbirliği ile yapılması planlanan kaba inşaatı çok değerli iş adamımız Bülent Kantarcı tarafından yaptırılacak olan Atatürk ilköğretim okulu hem Zonguldak’ımıza Çaycuma’mıza ülkemize hayırlı uğurlu olmasını istiyorum. Diğer ilçelerimize baktığımızda Çaycuma’mızda diğer ilçelere nasip olmayan bir hayırsever kitlesi var. Hayırseverler tarafından yaptırılan eserlerin daha fazla olduğunu görüyoruz.”

TBMM eski Başkanı ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ise Kantarcı ailesini yakından tanıdığını ifade ederek şunları söyledi; “Bu okul açılışını eğitim hayatına hayırlı olmasını diliyorum. Zonguldaklı olarak 12 yıllık zorunlu eğitime Türkiye’de hazır olan birkaç ilden bir tanesiyiz. Rahmetli Nihat Kantarcı’yı şükranla anıyorum. Rahmetli Nihat Kantarcı ile Zonguldak’ın sorunlarını zaman zaman tartışırdık. Benim neslimin çok iyi tanıdığı bir abide şahsiyetin oğlunun bu güzel töreninde bulunmak beni heyecanlandırıyor. Nihat Kantarcı denildiği zaman akla dürüstlük gelirdi. Nihat Kantarcı dediği zaman doğru bildiğini söylemekten şartı ne olursa olsun maliyeti ne olursa olsun sakınmayan bir insandı. Atamızın adını taşıyan bir ilkokulun sökülerek yeniden Atamızın adına inşa edilmesi törenini idrak ediyoruz.”

Konuşmaların ardından, TBMM eski Başkanı ve Ak Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, Eski Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Belgin ve Bülent Kantarcı çiftine plaket takdim etti. Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen de ayrıca Eski Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen’e Çini Vazo hediye etti.
Plaket töreninin ardından protokol temel atma butonuna basarak okulun ilk harcını döktüler. Okunan duanın ardından tören sona erdi.

22 Kasım 2012 tarihinde Vali Erol Ayyıldız ve Kaymakam Hasan Yaman’ın katıldığı bir törenle protokol imzalamıştı. Bu protokolle İnş.Yuk.Müh. Bülent Kantarcı, 16 derslikli Atatürk İlköğretim okulunun betonarme karkasının yapımını üstlenmişti. Protokol gereği Bülent Kantarcı'nın babası eski belediye başkanlarından Nihat Kantarcı'nın adı da başka bir okula verilecek.

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-02-23
Bu haber 1480 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 167
  Toplam: 5552395
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama