Elektrikli trenler gelecek

Demiryollarında bakım ve onarım çalışmaları sürüyor
Zonguldak, Karabük demiryolu hattı boyunca yaklaşık 1 yıl önce başlayan bakım ve onarım çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Karabük, Yenice, Çaycuma ve Gökçebey bu hatlarda hızlandırılmış tren sefer çalışmaları devam ederken, çalışmalar kapsamında; yollar yenileniyor, raylar değiştiriliyor, trapezler değiştiriliyor, bazı noktalarda yarma taramalar yapılıyor, tüneller uzatılıyor.
Demiryolu ulaşımının rahat olabilmesi için tren seyrüseferlerinin daha hızlı ve güvenilir yapılabilmesi için tüm TCDD yetkilileri tarafından hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor.
Demiryolu yetkilileri tahmini olarak çalışmaların 1 yıl kadar daha devam edeceğini belirterek, şu bilgileri verdiler:
“Tren yolu hizmete açıldığında mevcut olan tren hızları 30 kilometre daha hızlanacak. Normalde Karabük-Zonguldak arası yaklaşık 3.5 saat ise bu yaklaşık 2.5 saate iner.
Ayrıca eski teknoloji olan trenlerin yüzde 80’i değişecek. Gelecek olan trenler bir öncekiler gibi değil çok daha farklı olacak, daha donanımlı ve daha güzel olacak. Elektrikli trenler gelebilir ve çalışmanın asıl amacı odur zaten.
Trenyolu hattı boyunca yerleşim birimlerine açık olan hatlar üzerinde ihatalar yapılıyor. Amaç demiryollarından insanlara muhafazası azdı. Bu alanlar ihata içerisine alınarak yayaların demiryolundan uzak kalmasını, sadece insanlar değil çeşitli hayvanat türleri de olabilir demir yollarına girmesini engellemek amacıyla.
Şu an 6 bin metre ihata döşenecekti ve bununda yaklaşık 5 bini tamamlandı ve bitmek üzere”

Kaynak:Yeni Adım-Haber:/Fotoğraf-Ercan Demir

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-02-13
Bu haber 1657 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 577
  Toplam: 5609878
   Online :

  47 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

m. arat 2013-02-17 :

Eektrikli trenlerin gelmesi söz konusu degildir.bu tür haberler tamamen halk arasında kulaktan dolma bilgiler bir yerel gazetecide gidip tcdd den net bir açıklama yapıp halkı aydınlatmamaktadır.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama