Termik Santral Toplantısı Engellendi!

Çaycuma’ya bağlı Saltukova Beldesinde, Termik Santral kurulması için, yapılması planlanan ÇED toplantısı halkın tepkisi üzerine gerçekleştirilemedi.

Çaycuma’nın Saltukova Beldesinde Kaptan Şirketler Grubu tarafından kurulmak istenen termik santral ile ilgili bugün saat 13.00’de yapılmak istenen toplantıda gergin anlar yaşandı. Jandarma ve Çevik kuvvet Toplantı salonu çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.
Saltukova Lisesi toplantı salonunda termik santral karşıtı slogan ve tepkiler nedeniyle bilgilendirme toplantısı gerçekleşemedi. Toplantı salonunda vatandaşlar Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü aleyhinde de “Başkan istifa” yönünde sloganlar atarken satral karşıtı pankartlar da dikkat çekti.
Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden gelen Müdür Hasan Öztürk, Müdür Yardımcısı Şenol Yücel ve Şube Müdürü Mustafa Aydın’la birlikte kürsüye çıkan Saltukova Belediye Başkanı Adil Düzlü, katılımcıların protestosuyla karşılaştı.
Toplantı tutanak tutularak toplantının sona erdirilmesini istendi. Gösterilen tepkiler nedeniyle bilgilendirme için gelen kamu görevlileri tutanak tutarak toplantının yapılamadığını karara bağladı.
Alınan kararda şöyle denildi;
“ İlimiz Çaycuma ilçesi Saltukova beldesi sınırları içerisinde Çebi Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılması planlanan Saltukova enerji santrali projesi ile ilgili olarak yasal süreç içerisinde, Çaycuma Kaymakamlığı, Saltukova Belediyesi, Zonguldak Valiliği ilan panosu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü sayfasında ilanlar yapılmış olup, söz konusu anılan toplantı salonuna 13.30 da gidilmiştir. Toplantının yapılması ile ilgili hazırlıklar tamamlanmıştır. Ancak salonda slagonların atılması ve halkın tepkisinin oluşması ve uygun bir bilgilendirme ortamı oluşmadığından toplantı bu şekilde sonuçlandırılmıştır."
Alınan kararın ardından ÇED toplantısı halkın tepkileri altında sona erdi.
Toplantı sonrası okul bahçesinde toplanan halka, Hacılar Köyü Muhtarı İsa Durcan tutulan tutanağı okudu.
Saltukovalılar “Termik santral istemiyoruz!” mesajını verdi...
Kaynak: CUMA
 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-02-07
Bu haber 1995 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 750
  Toplam: 5613313
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Nurettin SARAÇLI 2013-02-08 :

..."Ancak salonda slagonların atılması ve halkın tepkisinin oluşması ve uygun bir bilgilendirme ortamı oluşmadığından toplantı bu şekilde sonuçlandırılmıştır." Alınan kararın ardından ÇED toplantısı halkın tepkileri altında sona erdi." Bölgemiz yurttaşlarını biz de kutluyoruz.Pankartlar herşeyi söylüyor...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama