ÇANAKÇILAR AİLESİNDEN 4 YILLIK FAKÜLTE BİNASI SÖZÜ

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Gökçebey’de İlçe Kaymakamlığı, Belediye, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksek Okulu’na ziyaretler gerçekleştirdi. BEÜ Rektörü Prof. Dr. Özer Gökçebey’de ilk ziyareti İlçe Kaymakamı Bülent Hamitoğlu’nu makamında ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Özer’i İlçe Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Çanakcılar Seramik A.Ş Onursal Başkanı Mithat Çanakcı, Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Bülent Haner, Belediye Başkanı M.Zeki Kılınçarslan ve daire amirleri karşıladı.

“KAYMAKAM HAMİTOĞLU 4 YILLIK FAKÜLTE AÇILMASINI İSTEDİ”
Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e,” Nazik ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Ziyaretleriniz bizleri mutlu etmiştir. Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokulumuzun gelişmesi büyümesi adına Yeni bölümler açılarak öğrenci sayısının artması ve ilçenin sosyal iktisadi büyümesine katkı sağlaması adına yaptığınız çalışmaları yakinen biliyoruz. Ayrıca İlçemize 4 yıllık fakülte açılmasını istiyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir. Çanakcılar Seramik Ailesinden Mithat Çanakcı’nın Fakülte binasını yapacağının sözünü aldık. Buradan da Çanakçılar ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

REKTÖR ÖZER, BİRLİKTE BAŞARABİLİRİZ. BÜYÜK DÜŞÜNÜN”
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Kaymakam Hamitoğlu’na,” Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokulumuzun gelişmesi büyümesi için yeni bölümler açmayı düşünüyoruz ve böylelikle öğrenci sayımız artacaktır. Okulumuzun fiziki imkanların geliştirilmesi ve sıkıntıların giderebilmesi için İlçe Kaymakam, İşadamları, Belediye ve ilçe halkından destek bekliyoruz. Bizim sloganımız ‘ Birlikte Başarabiliriz” Birlik ve beraberlikte bir araya gelip ortak noktada birleşirsek o kadar çok verimli hizmetler yaparız. 4 yıllık Fakülte açılması isteğini konusuna gelince, arsa konusu çözümü ve fakülte binası yapıldığı takdirde açılabileceğinin müjdesini verdi. “

4 YILLIK FAKÜLTE BİNASI YAPMAYA HAZIRIZ”
Çanakcılar Seramik A.Ş Kurucusu Onursal Başkanlarından Mithat Çanakcı,” Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in, Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu’na nezaket ziyaretlerinde, Kaymakamız Hamitoğlu Rektörümüz Özer’den 4 yıllık fakülte ilçemize açılma talebinde bulundu. Rektörümüz konuya sıcak baktı. Bende açılması düşünülen 4 yıllık fakülte arsası temin edildiği takdirde Fakülte binasının yapımını Çanakcılar Ailesi adına söz verdim. Çanakcılar Ailesi olarak İlçemize kazandırdığımız Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokulumuz ilçemizde ekonomik ve sosyal yönünden büyük zemin hazırlamasıydı. MYO bugünü kurtarma adına değil, yarınlar için yapılmış bir eğitim yatırımıdır. Bugün MYO’ muzun fiziki imkanların geliştirilmesi ve sıkıntıların giderilebilmesi adına Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in okulumuza yeni bölümler açarak öğrenci sayısının artacağına yönelik yaptığı çalışmaları biliyoruz. Çanakcılar ailesi olarak, Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak amacıyla Sosyal, ekonomik kültürel sağlık ve eğitim alanlarına genişlemesine yönelik gayretlerimizin devamlılığı büyük önem taşımaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün,” “Ben miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmadım. Benim mânevî mirasım akıldır, bilimdir.” Sözünü hatırlatmak istedim. İşte bugün bizlere düşen görev: Çağdaşlaşma yolunda Ülkemizin kalkınması için Üniversitelerimizde yeni buluşlara ve icatlara koşan akıl ve bilim insanlarımızı yetiştirerek bu mirasa sahip çıkmak olmalıdır. Bizler aile olarak, tarih boyunca ilime, bilime kültüre, sosyal hayata hizmet etmeyi temel amaçlarımızın en başa koyduk. Çağımız bilim,eğitim ve öğretim çağıdır. Gökçebey’e 4 yıllık fakülte açılması müjdesini veren Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e ve ilçe Kaymakamı Bülent Hamitoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Belediye ve Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı Meslek Yüksekokuluna gitti.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in ziyaretinden Gökçebeyliler memnun oldu.

VİDEO


FOTOGALERİ  

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-01-17
Bu haber 2402 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 288
  Toplam: 5616078
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

hüseyin meriç 2013-01-26 :

4yıllık fakulte gokcebeyı kalkındırabılır.ama nereye yapılacagı cok onemlı.bence myo na yakın yapılması gerek.eger gokcebeyın gırsıne yanı merkeze uzak yapılırsa esnafa hıc bır faydası olmaz..zaten bim şok a101 gıbı marketler esnafımızı bıtırdı..beyaz esyadan mobılyaya.nalburıyeden ayakkabıya..gıda ya kadar..butun esnafımızı bıtırdı.ızın veren beledıye başkanına yazık..halka hızmetmış.markasız urunlerı ucuza satıolar..


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama