Gökçebey Kaymakamlığı KHGB 2012 yılı Kasım Ayı Olağan Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi Kaymakam Bülent Hamitoğlu Başkanlığında toplandı.  Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Meclis, Birlik Başkanı Kaymakam Bülent Hamitoğlu, Üyelerden İl Genel Meclisi Üyeleri Kenan Çetinoğlu, Enver Haydar Güneş ve 18 Köy Muhtarından oluşan üyeler katıldı. 

                                                           Kaymakam Bülent  HAMİTOĞLU

                 Toplantının gündem maddelerine geçilmeden önce Meclis Başkanı Kaymakam Bülent Hamitoğlu tarafından açılış konuşması yapıldı. Kaymakam Hamitoğlu Birlik ve Meclis Başkanı Birlik meclis üyelerine hitaben yaptığı açılış konuşmasında; İlçe Kaymakamlığına 19.03.2012 tarihinde başladığını o günden bu güne yapılan çalışmaları dört başlık altında toplandığını bunlardan

 1.sinin YOL ÇALIŞMALARI

       2012 yılı içerisinde ilçemiz köy yollarında İl Özel İdaresi ve KÖYDES destekli 3.900m2 kilitli parke yol çalışması, 2.7 km asfalt yol çalışması ve 166 km lik köy yolu üzerinde bakıma ihtiyaç duyulan yerlerde rotmiks ve malzemeli bakım çalışması bitirilmiş olup, mahalle aralarındaki malzemeli bakım çalışmaları devam etmektedir.

 2.sinin İÇME SUYU ÇALIŞMALARI    

       İlçemiz Aktarla-Veyisoğlu-Saraçlar- Karapınar köylerinde içme suyu sorunu için sondaj çalışmaları yapılmaktadır. Örmeci-Çukur Duhancılar köyleri su sorunu için depo ve ENH hat çalışmaları ihale aşamasındadır. İlçe genelindeki Köylerimizde İsale hatlarının bazı kısımları zamanla işlerliğini yitirmiş bunlara tekrar işlerlik kazandırmak için 6.815Metre su borusu yenilenmiştir.

 3.sünün KANALİZASYON ÇALIŞMALARI

İlçemizde Örmeci Uzunahmetler Gaziler köylerinde fosseptik kanalizasyon çalışmaları devam etmektedir. İlçemiz muhtelif köylerinde İl Özel İdaresi tarafından verilen 7.4 km lik su ve kanalizasyon borularının 6,4 km lik kısmının döşeme işlemi bitilmiştir.

4.sünün İSTİNAT DUVARI ÇALIŞMALARI

       İlçemiz Pazarlıoğlu köyünde istinat duvar çalışması İl Özel İdaresi tarafından yapılmış olup, Uzunahmetler köyü Şıhlar mahallesi 30 metrelik istinat duvar çalışması bitirilmiştir. 2013 Çalışma programının Köy gezileri sırasında Köy Muhtarlarından alınarak Çalışma programının eşit adaletli bir şekilde hazırlanıldığını, çalışmaların 2013 Yılı içerisinde bizzat yerinde inceleyerek yapılmaya çalışılacağını bu ana kadar yapılan çalışmalarda desteklerinden dolayı İl Genel Meclisi ve Birlik Meclisi üyelerine teşekkür ettiğini,  çalışmalarda özverili davranışlarından dolayı Birlik Müdürlüğü personelini tebrik ettiğini, bu performansların 2013 yılında da devam etmesi dileğinde bulundu.

                  

                                                        Birlik Müdürü İzzet TURPCU

               Birlik Müdürü İzzet Turpcu’da  Birlik Bütçesi hakkında meclis üyelerine verdiği bilgide  2013 yılı gelir gider bütçesinin 2.362.500.00TL olarak hazırlandığını Muhtarlarının taleplerinin alınarak 2013 yılında yapılacak olan Köy altyapı çalışmalarının durumuna göre bütçe hazırladıklarını söyleyerek,

Taleplerinin karşılanmasında Köylere Hizmet Götürme Birliği Bütçesine göre dağılımın eşit bir şekilde yapılmasına özen gösterileceği, İlçemizde bulunan 18 köy ve bağlısı olan 84 mahallenin ihtiyaçlarının Bütçe dahilinde karşılanacağını ve Köylerde yapılan çalışmalarda ihtiyaç olan malzemelerin Teknik Personelce yapılan keşifler doğrultusunda alınarak Muhtarlıklara teslim edildiğini, Köylerdeki çalışmaların köylü gücü ile ihtiyaç yerlerine imece usulü ile yapıldığını ve çalışmalarda en büyük desteği Köylünün verdiğini ifade etti. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-11-28
Bu haber 1715 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 683
  Toplam: 5609984
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama