74 Yıl Önce Bugün Atatürk\'ü Sonsuzluğa Uğurladık..

74 Yıl Önce Bugün Atatürk'ü Sonsuzluğa Uğurladık. 74 Yıl Sonra Bugün Sevgimizden Hiçbir şey Kaybetmedik!
Atatürk ve 10 Kasım
Dünya çok az sayıdaki insan için tek vücut halinde ağlamıştır. Nice diktatörler, krallar ve komutanlar gelip geçmiş; arkalarında ya hiçbir şey bırakmadan unutulmuş ya da kin ve nefret duygularını miras bırakıp tarihteki yerlerini almışlardır. Ancak Atatürk, bütün dünyanın hayranlıkla izlediği, sadece kendi ulusunun değil, tüm dünya uluslarının takdirini kazanmış bir insandır.

Atatürk; sadece usta bir komutan, değerli bir devlet ve fikir adamı değildi. Atatürk bir ışıktı, özgürlük savaşında bir umuttu. Atatürk, sadece Türk milleti için değil, bütün dünya milletleri için örnek alınacak bir liderdi. Onun işaret ettiği bilim , barış ve insanlık yolu bütün dünya halkalarına hitap etmiş; "Yurtta sulh cihanda sulh", "En hakiki mürşit ilimdir." özdeyişleri, kainatın sonuna kadar insanlık için bir kılavuz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk fikirleriyle, sözleriyle, insanlığa öğrettiği barış  yolu ile bugün, hala yaşamakta ve bir güneş gibi, bizi aydınlatmaktadır. Kendisin de dediği üzere," Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız yeterlidir. VİDEO KAYNAK: Canerhan Tipi – youtube

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-11-09
Bu haber 1426 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 442
  Toplam: 5551226
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama