Tehlike Kapımızda-En Küçük İlçe Olduk

HABER VERİYORUZ HABERİNİZ OLSUN

Gökçebey’i Zonguldak ilinin en küçük ilçesi diye diye sonunda küçülttüler!
Geçtiğimiz günlerde Kilimli ve Kozlu’nun ilçe olmanın sevincini yaşadıklarını gördüğümüz zaman ilçe olmamızın ne kadar değerli olduğunu hissettik. İlçe olmanın hakkını kazanan beldeler nufüs yoğunluğunun sebebiyle ilçe oldular.
Gökçebey ilçemize gelince, yeni büyükşehir kanunu yürürlüğe girince durumu ne olur diye daha çok düşünmeye başladık. Bugünkü iktidarın belde ve ilçelere yaklaşımının “Bizden önceki hükümetler bir beldeyi ilçe yapmışlar; fakat, zaman geçtikçe yeni yapılan ilçe soysal ve ekonomik olarak büyüyememiş; aksine küçülmüş. O zaman ben burayı belde yaparım!” anlayışına hakim olduğunu düşünmekteyiz.
Gökçebey’in hukuki ilçe statüsünün elinden gitmemesi için büyümek zorunda! Bugünkü yerel yönetimin başında olanlar hep şunu söylediler: Gökçebey, Zonguldak ilinin en küçük ilçesidir! Çünkü onların büyüme hedefleri yoktu. Hâlbuki söylemlerinde büyümeğe ve gelişmeye müsait ilçe deselerdi, belki hedefleri olurdu.
Geçtiğimiz aylarda doğal hakkımız olan Adliyenin kapatılmaması için Gökçebey halkı mücadelesini vermiş ve kazanmıştı. Yakın zamanda da ilçe hakkının da elinde gitmemesi için mücadeleye devam etmelidir! Gökçebey sosyal ve ekonomik olarak büyümelidir! Bunun için herkes elini taşın altına koymalıdır! Bilhassa Gökçebey’i 13 senedir yönetenler bunu yapmalıdır! Bizlere emanet edilen Gökçebey ilçesini geleceğe biz de ilçe olarak bırakmalıyız.

tefen67

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-30
Bu haber 1679 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 647
  Toplam: 5609948
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

misafir67 2012-11-01 :

Bir yönetici 13 yıldır bakmaz mı yöettıcısı oldugu yere.Mesela yolarımız dokuluyor.Gokcebeyın altarnetıf yolu olan Üçburgu mevkıını duzelttıp asfalt yaptırmaz mı.veya ırmak kıyısısından Gökcebey ilçe merkezıne gıden yok.O kadar bozuk ve o kadar karanlık kı.Bır olay bır kaza olmaması içten bile degıl. Bu makam sahıbı olanlar daha ne bekler kı bırseyler yapmak ıcın.Bıeseyler yapsın kı o koltugu bıraktıktan sonra yıllar sonra tekrar saygı ve sevgı anılsın(Kamıl KARADEMİR ve SAİM AYDEMİR gıbı) Uyan artık gökcebey uyan da etrafrına bır bak.Neler yapılmamış bır bakk. İyi gunler herkese


gökçebeyli 2012-10-31 :

13 yıldır gökçebeyi küçülterek yönetenler sıkılmadan utanmadan tv 67 kanala gizli cennet diyebiliyorlar gökçebeyde bırak cenneti belediye hizmetleri her konuda vasat durumda size katılıyorum bu anlayış kaldığı müddetce gökçebey yakında köyden bir farkı kalmayan bir yer olacaktır.bu duruma getirenlerde alır başlarını tatil yerlerinde yaşamaya başlarlar nasıl olsa yıllardır saçma yönetiçilik ve işlerle paçayı düzettiler yazıllar olsun diyor bu dünyanın öbür tarafıda olduğunu hatırlatıyorum.makamlar mevkiler geçicidir kalıcı olan bırakılan güzel işlerdir.bu zamanda bunu görmek imkansız. gökçebey insanının aklını başına alıp en kısa zamanda bunları göndermesi lazım adam gibi bir yönetici cok mu zor anlamış değilim.kalın sağlıcakla


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama