Ayan, “Zonguldak raporu için Genel Başkanımızdan çok olumlu görüşler aldık”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Hamdi Ayan, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, ilçe başkanları, kurultay delegeleri ve çok sayıda partili önceki gün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Zonguldak İl ve ilçe teşkilatlarının ziyaretinden mutlu olduğunu belirten İl Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak’ın genel sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir rapor sunarak, partisinin AR-GE komisyonuna havale edilerek yol haritası çizileceğini söyledi.
4 Kasım 2012 tarihinide gerçekleştirilecek olan Büyük Kurultay öncesi mevcut Genel Başkan Devlet Bahçeli ile devam kararı aldıklarını hatırlatan MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Devlet Bahçeli’nin Zonguldak’a büyük önem verdiğini ve en kısa süre içerisinde  Zonguldak’a gelerek vatandaşlarla buluşacağını ifade etti.
Cumartesi günü gerçekleştirilen Ankara ziyaretini  değerlendiren, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan şunları söyledi.

“ZONGULDAK’A VERDİĞİ ÖNEMİ GÖRDÜK”
“Milliyetçi Hareket Partisi il yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanlarımız, kurultay delegelerimiz, kadın kolları heyetimiz ile birlikte Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile bir araya gelme imkanı bulduk çok olumlu bir ziyaret oldu. Gerek teşkilat içerisindeki kaynaşmanın sağlanması yönünde gerekse Sayın Genel Başkanımıza sunduğumuz Zonguldak raporu genel başkanımızdan çok olumlu görüşler aldık. Sayın Genel Başkanımızın özellikle bu dönem içerisinde Zonguldak’a verdiği önemi gördük. Bu da bizleri çok cesaretlendirdi. Daha öncede belirttiğimiz gibi 8 komisyon başkanımızın hazırlamış olduğu Zonguldak’ın temel sorunlarının giderilmesi ve sonrasında Zonguldak’ın kalkınabilmesi anlamındaki yaptığımız çalışmamızı Genel Başkanımıza arz ettik. Genel Başkanımız da bu raporlarımızı Genel Merkez AR-GE Komisyonu’na havale edeceğini ve burada raporlarda  bulunacak eksikliklerin de Genel Merkez tarafından giderilerek Zonguldak’a neler verilebileceği ve ne yapılabileceğini yerel seçim politikası şeklinde bizlere düzenlenerek geri verilecek. Bu dosyanın içeriğini de önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşmayı düşünüyoruz.” dedi.

“SEÇİM ÖNCESİ ÇOK MORALLİ BULDUK”
Ankara ziyaretinde, 4 Kasım tarihinde yapılacak Büyük Kurultay’ın da değerlendirildiğini söyleyen MHP İl Başkanı Hamdi Ayan şöyle devam etti.
“4 Kasım tarihinde Ankara’da Büyük Kurultay gerçekleştirilecek. Kurultayımızla ilgili olarak hem teşkilat başkanımız hem de Sayın Genel Başkanımızın Zonguldak’a verdiği önemi orada gördük. Zonguldak’tan gelebilecek gerek araç sayısı, gerek kişi sayısı olsun Ankara’da karşılanacağı ve Zonguldak’tan gidecek olan ekibin salonda rahatlıkla yer bulacağı, bizlere güzel bir teklif sunuldu. Bu zamana kadar biz böyle şeyler yaşamamıştık. Genel Başkanımızın Zonguldak’a özel bir yer ayırdığını gördük ve kendisini seçim öncesinde çok moralli bulduk. 25 dakikalık bir görüşmede heyetimize hem Türkiye’nin hem de şu anda yaşanan dış politikanın ve yerelde yapılabilecekler noktasında çok üst düzey bilgilerle bizlerle temas etti. 1241 delegenin oy kullanacağını ve diğer aday arkadaşlarımızın da bu davanın mensupları olduğunu, onları da dışlamadan nezaket içerisinde karşılanması gerektiğini vurguladı” şeklinde konuştu.

“MHP TEŞKİLATLARIYLA UYUM İÇERİSİNE GİRMİŞTİR”
Amaçlarının Zonguldak’a hizmet etmek olduğunu, seçilmişlere hiçbir şekilde sataşmak olmadığını vurgulayan Ayan, “Bizim amacımız Zonguldak’a bir şeyler katabilmektir. Bizim amacımız diğer arkadaşlara sataşmak değil tam tersine uzlaşma noktasında bir siyaset uygulamaya çalışıyoruz. Seçilmiş arkadaşlarımız halk iradesiyle seçildiğinden dolayı onlarla ilgili herhangi bir olumsuzluğa yer vermemeye çalışıyoruz. Bizim amacımız sadece MHP olarak neler verebiliriz bunu halkımıza nasıl sunarız bunun gayretleri içerisindeyiz. Tabi biz bunları yaparken, bize bir takım sataşmalar oluyor. Tabi bunlar siyasette olacaktır biz görmezlikten geliyoruz. Bu da bizim almış olduğumuz siyasi terbiye ve aile terbiyesinden kaynaklanmaktadır. Bu süreçler gelip geçiçidir. Sadece bir muhalefet duygusu içerisinde hareket ederek Zonguldak’ta yakalamış olduğumuz birlik beraberliği zedelememelerini istiyoruz. Dolayısıyla MHP il teşkilatları, ilçe teşkilatları ile birlikte tam bir uyum içerisine girmiştir” dedi.

BAHÇELİ ZONGULDAK HALKIYLA BULUŞACAK
Ayan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Zonguldak’a davet ettiklerini ve olumlu yanıt aldıklarını da belirterek, “Sayın Genel Başkanımızı Zonguldak halkının arzuladığını söyleyerek Zonguldak’a gelmesi noktasında bir davetimiz oldu. Genel Başkanımız Kurultay sonrasındaki il gezilerinin arasına Zonguldak’a alacağını ve hatta yerel seçimler öncesinde de yapılacak organizasyonda Zonguldak’ta olabileceğini bize ifade etti. Buradan anladığımız şudur ki, Sayın Genel Başkanımız Zonguldak halkıyla en az 2 kez buluşacaktır” diyerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Zonguldak ziyaretinde esnaf, sivil toplum örgütleri ziyaretleri ve Gazipaşa’ Caddesi’nde vatandaşlarla sohbet şeklinde bir program düzenlemeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zonguldak heyeti ile bir de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak:Yeni Adım / Haber-Çetin Özdemir 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-14
Bu haber 1356 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 314
  Toplam: 5616104
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama