Zonguldak Onları Karşıladı

Almanya Zonguldaklılar Derneği, Almanya’da yaşayan 4. kuşak Türk öğrencilerini düzenledikleri proje kapsamında Zonguldak’a getirdi. Almanya’da yaşayan başarılı 12 Türk öğrencisi uçakla Zonguldak Havaalanı’na geldi.

Almanya Zonguldaklılar Derneği başkanı Erol Yukarıbaş ile gelen öğrencileri, Çaycuma gezisinin sponsorluğunu üstlenen Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık ve öğrenciler karşıladı.

Almanya Zonguldaklılar Derneği başkanı Erol Yukarıbaş; “Almanya Zonguldaklılar Derneği olarak değişik projeler yapıyoruz. Bu sefer gençlere yönelik bir proje yapalım dedik. Almanya’da doğan 3.nesil ve 4.nesil olan çocuklarımıza Zonguldak’ımızı Türkiye’mizi tanıtalım istedik. Bugün de 8 günlük bir gezi planladık. 6 günü Zonguldak, 2 günü Ankara olmak üzere. Bugün ilk olarak Çaycuma’dan başladık. Uçakla Duesseldorf’tan kalktık bugün Çaycuma’ya geldik. Çocuklarımız bunu yaşadılar. Bu uçuş heyecanını ilk defa yaşayan çocuklarımız vardı. 4 yıldır Türkiye’ye gelmeyen çocuklarımız da var. Almanya’da fen düzeyinde Anadolu lisesinde okuyan başarılı öğrencilerimizi seçip bir grup yaptık buraya getirdik. Bugün Çaycuma gezimiz var. Çaycuma’da Anadolu Öğretmen Lisesini ziyaret edeceğiz. Orada derse girecekler. Yarın Bülent Ecevit üniversitesinde derse girecekler. Cumartesi günü Ereğli’yi gezdireceğiz. Pazar günü Safranbolu, pazartesi Devrek ve Gökçebey. Buradaki kurumlarımızı göstereceğiz. Türkiye’deki eğitim sistemini, Türkiye’de kurumların nasıl işlediğini göstereceğiz. Ardından Ankara’ya getireceğiz. Türkiye’nin nasıl yönetildiğini göstereceğiz. Maksadımız burada tamamen Almanya’da doğan çocuklarımızın Türkiye’yi tanımalarıdır. Buraya 12 öğrenci ile geldik. İnşallah verimli geçeceğini düşünüyoruz. Bu konuda bize yardım eden valimize il genel meclisi başkanımıza Genel Maden İşçileri Sendikası başkanımıza il genel meclisi üyelerine üniversitemize Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’na, İl Milli Eğitim Müdürümüze, Çaycuma Milli Eğitim Müdürümüze, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-11
Bu haber 1562 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 190
  Toplam: 5613690
   Online :

  27 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama