Gökçebey'de tehlikeye aldırmadan şelaleye inip serinlediler

Gökçebey ilçesi Hacımusa beldesinde bulunan şelaleye inmek için dik yamaçtan inen vatandaşlar tehlikeye aldırış etmedi. Özellikle bayanların zorlandıkları yamaçta, bayanlara yanlarında beraber indikleri erkekler yardımcı oldu.
Çocukları, kucaklarında babaları aşağı indirdi. Zaman zaman vatandaşların kaydıkları yamaçta, inmekte zorlanan bayanlar korktukları için çığlık attı. Hacımusa şelalesine inen vatandaşlar suya dalarak serinledi. Bazılarının kayalara çıkarak suya atladıkları görüldü. Yamacı çıkarken zorlanan vatandaşlar, güçlükle yukarı çıkabildi.
Bayanlardan bazıları kaymadan ötürü elleri ufak tefek sıyrıklar oluşunca canları yandı. Ellerindeki kızarıklığı su ile yıkayarak gidermeye çalıştılar. Vatandaşlardan Ali Doğan, burasının tehlikeli bir yer olduğunu belirterek "aşağıya indiğinizde cennet gibi güzel bir yere indiğinizi görüyorsunuz. İnanılmaz güzel bir şelale. Havuz şeklinde oluşmuş bir gölet var. Çok fazla doğayı bozmadan, hiç ellemeden, sadece doğaya uygun bir merdiven yapılsa çok güzel olur. Su ve doğa sporları olarak yürüyüşe destek verdik. Çok güzel bir etkinlik oldu, çok güzel yerler gördük inşallah her yıl geleneksel hale gelir. Yamaçtan aşağıya inerken zorluk çektik ama sizde kabul edersiniz ki güzel olan her şeye ulaşmak zordur. O zorluğu göze alıyoruz. Küçücük çocuklar bile bizle beraber indiler. Kayanlar olsa da birbirimizi tuttuğumuz için hiçbir sıkıntı yaşamadık” dedi.
Yaklaşık bir saat şelalede serinleyenler sonra tekrar zorlukla yukarıya çıktılar.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ.......GEZİ FOTOĞRAFLARI...


 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-10
Bu haber 1873 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 134
  Toplam: 5671585
   Online :

  89 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

coskun özsarac 2012-10-10 :

Cok guzel,cok begendim, Sayin kaymakamimizin burayla ilgilenip turistik acidan, cevre duzenlemesi yaptirarak bunu dunya capinda tanitip bolgemize turist gelmesini saglayabilir,gokcebeyimiz hergecen gun Kucucuk beldeye dogru ilerlemektedir sahip cikalim.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama