Huzurevi Sakinlerine Yaşlılar Günü Yemeği

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Zonguldak ve ilçelerindeki Huzurevi Sakinlerine yemek düzenlendi.
Zonguldak merkez, Ereğli, Çaycuma ve Devrek Huzurevi sakinlerinin katıldığı Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyü’nde düzenlenen yemeğe Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman, Devrek Kaymakamı Cem Avşin Akbay, Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Zonguldak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Kemal Gümrükçü, İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, Çaycuma Huzurevi Müdürü İzzet Örenli, Devrek Huzurevi Müdürü Dr. Ümit Vardar da katıldı.
Huzurevi sakinlerinin çiçek takdim ettiği Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, bir huzurevi sakini tarafından yazılan şiiri okudu.

Huzurevi sakinlerinin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlayan Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bugün yaşlılar günüdür. Aynı zamanda camiler haftası biraz önce o programa katıldık. Aynı zamanda çocuk hakları günüdür. Bu hafta camiler haftasını engellilerle engelleri kaldıralım anlamında düzenleme söz konusudur. Tüm bu güzel ve anlamlı günleri yüklenen bir haftanın başlangıcındayız. Ama en anlamlısı yaşlılar haftası ve günün olmasıdır. Onlar bizim gelecekteki halimiz biz yaşlılarımıza ne kadar sevgi ve saygı göstersek azdır. Yapacağımız her şeyi de yeterli görmüyoruz. Yaşlılarımız için çok güzel günler çok güzel güzellikler olsun diyoruz. Bugün yaşlılarımızla beraber olalım istedik bir araya geldik. Sağ olsunlar lütfettiler kırmadılar buraya geldiler. Bizim büyüklerimiz için söylenir hem geleneğimizde hem göreneğimizde var annenize babanıza ‘üf’ bile demeyin. Allah herkesin annesini babasını var etsin ben bu büyüklerimiz iyiki varlar diyorum. Allah ömürlerini uzun eylesin. Bu güzel günlerde onları anmak değil her zaman onlarla ilgilenmek her gün onların günü olsun bizlere dua etsinler onların duaları hem Zonguldak’ımız hem de ülkemiz için önemlidir diye düşünüyorum. Bizde üzerimize düşeni devlet adamı olarak ilin valisi olarak yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu güne hazırlanmasında olsun bir araya gelmemize vesile olan aile ve sosyal politikalar il müdürlüğümüze değerli müdürüne diğer daire amirlerine çok teşekkür ediyorum. Bu güzel günü daha anlamlı kıldılar. Hepsine teşekkür ediyorum. İyiki varlar diyorum.”

Program sonunda Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, 100. Yıl Atatürk Hizmet Köyü bahçesinde kısa adı ZONHAV olan Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş.’nin yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Kaynak: CUMA
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-10-01
Bu haber 1458 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 467
  Bugün : 1292
  Toplam: 5647997
   Online :

  33 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama