Gökçebey’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı..

19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı kapsamında Gökçebey Hükümet Konağı önünde tören yapıldı. Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet başsavcılığı ve Gaziler adına çelenk konulmasından sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı J.Üçvş. Ali Ünüver yaptı.

 Ünüver konuşmasında; “Gazilerimiz 81 yıldır bir Bayrak altında huzurlu mutlu ve özgürce bir yaşam elde edebilmek için özgürlük adına Kore' ye, Kıbrıs' a, Bosna ya Somali’ye, Afganistan’a, Güneydoğuya giderek demokrasi tarlalarını kanları ile suladılar. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik saldırılarda vücutlarını siper edip zaferler kazanarak geldiler.Bizi bu günlerimize getiren, yaşanan olayları hatırlatan savaşlara ait canlı tek kanıtımız şu anda aramızda bulunan gazilerimizdir. Gazilerimiz, ulu önder gazi Mustafa kemal Atatürk’ün dediği gibi yaşayan tarihimizdir “ dedi

Ünüver konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Geçmişinden ders almayan topluluklar yıkılmaya mahkum olduğu herkes tarafından kabul edildiğine göre; Bizlerde yaşayan tarihten ders alıp daha çok çalışmak ve güçlü olmak zorundayız. Ancak bu şekilde bize emanet edilen şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları pahasına elde ettiği topraklarda hür ve özgürce yaşayabiliriz.

Savaşların biçimi şekli ne olursa olsun büyük bir yıkım, acı, gözyaşı bıraktığı bir gerçektir. Bu nedenle tüm olumsuzluklara rağmen vücutlarını siper ederek savaşlara katılıp bizi bu günlerimize getiren gazilerimizi yılda bir kere hatırlamak değil, onlara herzaman kalbimizde yer verdiğimiz taktirde bir nebze dahi olsa minnet borcumuzu ödeyebiliriz. Sözlerime son vermeden önce kanlarını bu vatan için akıtan başta ulu önder gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.”

Törene Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu, Gökçebey Belediye Başkanı vekili Sibel Birben, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri,asker-i erkân, özel kuruluşlar, Gökçebey’li gazilerve vatandaşlar katıldı.

Haber:tefen67 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-20
Bu haber 1791 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 53
  Toplam: 5611774
   Online :

  41 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama