Başoğlu; ''4+4+4'e Karşıyız''

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeleri, 4+4+4 düzenlemesine karşı 15 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek miting öncesi CHP Çaycuma İlçe Örgütünü ve ADD Çaycuma Şubesini ziyaret ederek mitinge katılım çağrısı yaptı. Ziyaretlerde, 4+4+4 eğitim düzenlemesine itiraz gerekçelerinin yer aldığı ayrıntılı dosya Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol tarafından CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu ve ADD Çaycuma Şube Başkanı Bayram Cura’ya verildi.

AKYOL: 4+4+4’e İTİRAZI OLAN TÜM KESİMLERİ MİTİNGE DAVET EDİYORUZ”

Ziyaretlerde konuşan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, 4+4+4 düzenlemesine karşı gündeme geldiği günden bugüne kadar mücadele ettiklerini belirterek, bugün eğitimde yaşanan kaos karşısında sessiz ve tepkisiz kalmayacaklarını söyledi. 4+4+4 kademeli eğitim düzenlemesinin yasalaşmış olmasının, her şeyin bittiği anlamına gemlmediğini vurgulayan Akyol, “Milyonlarca öğrenci başta olmak üzere, tüm toplumu yakından ilgilendiren böylesine önemli bir konuda AKP hükümetinin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ailelerden, bilim insanlarından, sendikalardan ve toplumun diğer kesimlerinden yükselen eleştirilere ve önerilere gözünü kapaması, bu konuda resmen ‘üç maymunu’ oynaması kabul edilemez bir durumdur. AKP’nin eğitim biliminin en temel ilkelerini göz ardı ederek hayata geçirdiği 4+4+4 dayatmasına karşı tepkilerimizi, tüm Türkiye çapında kitlesel ve yaygın eylem ve etkinliklerle göstermeye kararlıyız” dedi.

BAŞOĞLU: “4+4+4 DÜZENLEMESİ BİLİNÇSİZ YARINLAR YARATACAK”

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu yaptığı konuşmada 4+4+4 düzenlemesine karşı olduklarını söyleyerek, “Yok+Yok+Yok ya da Dert+Dert+Dert olarak gördüğümüz bu eğitim sistemiyle okul öncesi eğitime ve geleceğimize darbe vurulmuştur. Okul öncesi eğitim çok önemlidir ve bu dönem çocuklar için olmazsa olmazdır. Ülkemizde daha iyi bir eğitim sistemi oluşturmak istiyorsak okul öncesi eğitim muhakkak görülmelidir. 8 yıllık kesintisiz eğitimle beraber okuryazar sayısı iyice artmıştı. Kırsal kesimdeki üniversiteli öğrenci sayısının artmasını 8 yıllık kesintisiz eğitime bağlıyoruz. Fakat 4+4+4 eğitim sistemi ile eğitimde geriye gideceğiz. Bu düzenleme bilinçsiz yarınlar yaratacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce kitap dağıtıyordu. Artık bu eğitim sistemiyle okullarda çocuk bezi dağıtmaya başlarlar” dedi.

CURA: 90 YILLIK CUMHURİYET KAZANIMLARINDAN KISA SÜREDE TAVİZ VERİLDİ”

ADD Çaycuma Şube Başkanı Bayram Cura ise, AKP’nin eğitimi kendi ideolojine uygun bir şekilde şekillendirmek istediğini belirterek en başından beri 4+4+4 uygulamasına karşı olduklarını ve eğitimcilerin mücadelesini desteklediklerini söyledi. Cura; "Böylesi bir siyasi iktidarla, çağdaş bir düzenleme beklemek mümkün değildir. Türkiye 90 yıllık Cumhuriyet kazanımlarından kısa sürede taviz verdi. Nasıl toparlanır bilmiyorum. Tek yolu uygulamaya karşı olan bütün güçlerin eylem birliği yapmasıdır" dedi.

Kaynak: CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-15
Bu haber 1294 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 570
  Toplam: 5613133
   Online :

  63 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama