BAŞOĞLU; \'Halk gelecekten kaygılıdır..

CHP Çaycuma İlçe teşkilatı, Çaycuma Atatürk Anıtı önünde İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunun ardından anıta çelenk koydu.
Kutlama törenine CHP Zonguldak Milletvekili Ali ihsan Köktürk, CHP İlçe başkanı Umut Başoğlu, Nebioğlu Belediye başkanı Ertan Aydoğan ile çok sayıda partili katıldı.

CHP Çaycuma ilçe başkanını Umut Başoğlu konuşmasında şöyle dedi;

“Bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinin devamı olarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 günü kurulan, emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin 89.kuruluş yıldönümüdür. Kutlu Olsun
Cumhuriyet Halk Partisi zor günlerin partisidir.
Türkiye Cumhuriyeti, ulusal dayanışma bilinci ile milli sınırlar içerisinde etnik kökeni ne olursa olsun aynı geçmişi ve geleceği paylaşan yurttaşların oluşturduğu bir Ulus Devlet olarak kurulmuştur. Ve yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur.
Halk gelecekten kaygılıdır..
Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının ve temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacaktır.
Tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada güçlünün değil,haklının ve halkının yanında olmaya devam edecektir.Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, dünden bugüne kadar emek veren ve yarınlarda da emek verecek olan örgüt arkadaşlarıma, bu partiye gönül verenlere kadar herkesi en içten duygularımla selamlıyor, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ilelebet var olacağı inancı ile 89’uncu kuruluş yıldönümümüzü tekrar kutluyor.”

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-10
Bu haber 1407 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 737
  Toplam: 5613300
   Online :

  113 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama