CHP Heyetinden Şehit Babasına Taziye Ziyareti

Afyonkarahisar'da kısa dönem şehit askerlerden 26 yaşındaki Emrah Kartal'ın babası Ercan Kartal’a Zonguldak merkeze bağlı Çukurören Köyü Musunlu Mahallesi'ndeki evinde taziye ziyaretleri devam ediyor.
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, Merkez İlçe Başkanı Tarık Çoşkun, Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu ve İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Korkmaz’dan oluşan CHP heyeti şehit babası Ercan Kartal’a taziye ziyaretinde bulundu.
Şehit babası Ercan Kartal, oğlunun Amerika’da okurken para yetiremediği için ayrıca işe başladığını, bunun nedenini oğluna sorduğunda, oğlunun kendisi ile beraber okuyan 5 arkadaşının maddi imkanlarının zor olduğunu ve onlara destek olmak için çalıştığını söylediğini kaydetti.

“ARKADAŞINA YARDIM İÇİN İŞE GİRDİ”

Şehit babası Ercan Kartal, oğluyla ilgili şunları söyledi; “Çocuğum Amerika’da okurken yeteri kadar para gönderiyordum. Öğrendim ki orada okurken bir yandan da işe başlamış. Oğluma telefon ettim. ‘Benim gönderdiğim yetmiyor mu neden işe girdin’ dedim. O da orada 5 tane daha arkadaşı olduğunu, maddi imkanlarının olmadığını, ailesinin para gönderemediğini, o nedenle onlara destek olmak için çalıştığını söyledi. İşte benim oğlum böyle bir çocuktu.”dedi.

“ŞEHİT OLDUĞUNA SEVİNİYORUM”

Gözü yaşlı baba, oğluna bedelli askerlik yapmayı teklif ettiğini ancak oğlunun bedelli askerlik yapmak istemediğini ifade ederek; “Oğluma Kanada’da doktorasını tamamlamasını ve bedelli askerlikten faydalanmasını önermiştim. Oğlum ise aynen şunu söylemiştir, ‘Baba 19 senedir vatana hizmet etmek için okuyorum ben. Askerlikten mi kaçacağım. Ben böyle düşünüyorum baba. Olmaz.’ dedi bana. Böyle düşünüyordu benim oğlum. İçim yanıyor ama şehit olduğuna seviniyorum. Giderken bana şehit babası unvanını bıraktı da gitti. Allah ondan razı olsun. Allah mekanını cennet eylesin.”

“HİÇ KİMSEYİ SUÇLAMIYORUZ”

Basına bazı yanlış bilgiler aksedildiğini ifade eden Şehit babası Ercan Kartal, “Devlet büyüklerimiz çıkarak yeterli açıklamayı yapacağına inanıyorum. Askeri yetkililer de buradan duysun, onlara inanıyoruz güveniyoruz. Hiç kimseyi suçlamıyoruz. Silahlı Kuvvetlerimiz yeterli açıklamayı yaptığında bizim de içimizdeki kuşkular kalkacak inşallah.”şeklinde konuştu.

KÖKTÜRK; “ACILARI PAYLAŞIYORUM”

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, ise şehit Emrah Kartal'ın onurlu bir şekilde kaybettiklerini, bu tür acıların bir daha yaşanmaması için de gerekli önlemlerin alınmasını istediklerini söyleyerek şu düşüncelere yer verdi; “Bu acı tüm ulusumuzun ortak acısı. Bu acıyı herkes yüreğinde hissediyor. Acılarımızla beraber onurumuz da var. Mastır yapan doktora yapan bir kardeşimiz fırsatları olmasına rağmen askerlik görevinden kaçmamış. Üzüntülüyüz ama onurluyuz. Bir daha bu tür acıların yaşanmaması için gereken önlemler de alınmalıdır. Şehit haberleri psikolojimizi bozacak şekilde artmıştır. Söyleyecek kelimler bulamıyorum. Acıları paylaşıyorum. Kardeşimiz şehit olarak onurlu bir şekilde aramızdan ayrıldı. O’nu sonsuza kadar unutmayacağız.”

Kaynak: CUMA


 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-09
Bu haber 1484 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 176
  Toplam: 5611897
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama