CHP GÖKÇEBEY\'DE BAŞKAN VE TÖREN KRİZİ

Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey’de başkanlık krizi sürüyor. Mevcut başkan Halit Karademir’in kendi özel işleri nedeniyle parti başkanlığından ve belediye meclis üyeliğinden istifa etmesi sonucunda parti başkanlığına vekalten Mustafa Aydemir’in baktığı belirtirken, resmiyette ise durumun ne olduğu belirsizliğini sürdürüyor.

    Dün CHP’nin 89.kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelengi kimin koyduğu anlaşılamazken,  Eski Başkanlar Ömer Başoğlu ile Hasan Oktay da Gökçebey’de partilerinin ayaklar altına alındığını iddia ederek duruma tepki gösterdiler.

    CHP Gökçebey İlçe Başkanlığı tarafından kuruluş yıldönümü nedeniyle tören yapılmadığını iddia eden başkanların görüşleri şöyle:

Ömer Başoğlu: “Son zamanlarda AKP’nin ulusal bayramları halktan koparan uygulamalarına, CHP Gökçebey İlçe Başkanlığı da uyum sağlamıştır. Her yıl geleneksel olarak, partililerimiz ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek kutladığımız kuruluş yıldönümümüz bu yıl kutlanmadı. Sadece CHP Gökçebey örgütü sesiz sedasız, ilansız duyurusuz Atatürk Anıtı’na usülden çelenk koydu. Halbuki bir tören yapılmalıydı”

   Hasan Oktay: “AKP’nin önemli gün ve ulusal bayramları unutturma çabasına Gökçebey CHP Teşkilatı da uydu. Oysa parti yöneticileri halkla böyle bir anlamlı günde bütünleşmeliydi. Halktan ve partililerden uzak bir tutum sergilemesi düşündürücü bir tutumdur. Gökçebey’de kimin ilçe başkanı, kimin ilçe başkanı olmadığı belli değildir. Merak ediyorum önümüzdeki yerel seçimlerde parti kiminle çalışacak, neler yapacak?”

Kaynak:Bölge haber

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-09
Bu haber 1865 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 623
  Toplam: 5609924
   Online :

  72 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama