4+4+4\'e Karşı İmza Kampanyası

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği 4+4+4 eğitim sistemine karşı Çaycuma ilçe merkezinde stant kurarak imza kampanyası düzenledi.
Stant açılışının hemen ardından Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği üyeleri, Başbakan Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Dinçer’e taahhütlü mektup ile çeşitli üniversitelerin 4+4+4 düzenlemesine yönelik raporları ile eğitim bilimcilerin, çocuk gelişim uzmanlarının, bilim insanlarının tespit, öneri, eleştirileri ve öngörülerini anlatan dokümanları gönderdiler. Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, “Başbakan Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Dinçer'e, ülkemizin saygın üniversiteleri ve bilim insanlarının 4+4+4 düzenlemesine yönelik eleştirilerini dikkate alarak kamuoyuna açıklama yapmalarını tavsiye ediyoruz.” dedi. Eğitim Sen olarak, 4+4+4 düzenlemesine karşı mücadele etmeye devam edeceklerini ve düzenlemenin geri çekilmesi için 11 Eylül`de Türkiye`nin dört bir yanından Ankara’ya yürüyüş başlatıp, 15 Eylül`de Ankara`da miting yapacaklarını vurgulayan Akyol halkı 4+4+4’e karşı birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından 4+4+4 uygulamasına son verilmesi için Çarşı Meydanında imza kampanyası da başlatıldı. Stant açılışında açıklama yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, başbakan Erdoğan’ın okula başlama yaşı ile ilgili olarak çocuklarının geleceğine sahip çıkan velileri "ihanet" gibi bir kavramı yakıştırdığını belirterek, “Bilinmelidir ki gerek Avrupa`daki uygulamalar gerekse eğitim bilimci akademisyenlerin yaptığı araştırmalar, bu uygulamanın çocuklarımızın geleceğine yapacağı olumsuz etkileri açıkça sıralamaktadır. Asıl "ihaneti", bu olumsuzlukları görmek istemeyen ve 60 ay uygulamasında "ben yaptım oldu" mantığıyla ısrarcı olan Başbakan`ın kendisi ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yapmaktadır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in ise, 4+4+4’e yönelik eleştiriler karşısındaki acizliğini asılsız suçlamalar yaparak ve Eğitim Sen’i hedef göstererek örtmeye çalıştığını belirten Akyol, “Milli Eğitim Bakanı Dinçer, bakanlık olarak 4+4+4 ile ilgili beceriksizliklerini ve içine düştükleri aczi, kendileri gibi düşünmeyenleri suçlayarak dışa vurmuştur.” dedi. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-08
Bu haber 1330 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 198
  Toplam: 5613698
   Online :

  32 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama