Şehidinin babası: Hakkımı helal etmiyorum

Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden 26 yaşındaki maden mühendisi Mücahit Coşkun'un babası inşaat işçisi Şeref Coşkun, taziyeye gelen Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç'a, "Bu olayda ihmal varsa ve yetkililer bu olayın üzerine gitmezlerse hakkımı helal etmiyorum. Ahirette de iki elim yakalarında olacak" dedi.

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

4 oğlundan birini kaybeden Şeref Coşkun, oğlunun şehit olup olmamasıyla ilgili henüz kendilerine resmi bir açıklama yapılmadığını, bu yüzden evlerine bayrak da asamadıklarını söyledi. Oğluyla ilgili durumun bir an önce netleşmesini isteyen baba Coşkun, "Şehitlik mertebesi en şerefli mertebedir. Ancak bu yaşanan olayda ihmal varsa ve yetkililer bu olayın üzerine gitmezlerse, onlara hakkımı helal etmiyorum. Ahirette de iki elim yakalarında olacak" dedi.

ŞEHİT ERCAN KARTAL ABD'DEN İŞ TEKLİFİ ALMIŞ

Kısa dönem şehit askerlerden 26 yaşındaki Emrah Kartal'ın babası Ercan Kartal da Zonguldak merkeze bağlı Çukurören Köyü Musunlu Mahallesi'ndeki evinde taziyeleri kabul etti. Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız, Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman ile birlikte eve gelerek şehit askerin babasına başsağlığı dileğinde bulundu. Köyde tavuk çiftliği bulunan şehit askerin babası Ercan Kartal, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdikten sonra Teksas Üniversitesi'nde master yapan oğluna ABD'de 2 büyük firmadan iş teklifi yapıldığını, ancak oğlunun kabul etmediğini söyledi. Ercan Kartal, Orada çalışmayacağını söyledi. 'Ben memleketime hizmet edeceğim, yurduma hizmet edeceğim' dedi. Cenabı Allah çekti buraya. Ama nasip olmadı.. Rabbim onun düşüncesine göre ona en güzel mükafatı verdi. Biz şehit ailesi olduk. Allah ondan razı olsun, gani gani rahmet eylesin dedi.

KİMSEYİ SUÇLAMAK İSTEMİYORUM

Olayla ilgili kimseyi suçlamak istemediğini, sağlıklı bir açıklama yapılmasını beklediklerini anlatan Ercan Kartal, şöyle dedi

Bizimle birlikte diğer ailelerin de şehitleri var. O şehit aileleri şunu unutmasın; En güzel mükafatı evlatları onlara verdiler. Üzülmelerine gerek yok. Öyle oldu, böyle oldu ama sonuçta bir şehit oldu, ona sevinsinler, yaradana şükretsinler. Oradaki bütün şehit aileleri, 'Oğlumuz pisi pisine gitti' diye bu olaya neden olanları suçlayıp duruyordu. Ama şunu bilsinler; Kesinlikle şehit oldular. Ben de ilk duyduğumda, 'O çocuğun orada ne işi var' dedim. Ama aklıma şu geliyor; 90 bin dedemiz Sarıkamış'ta tek kurşşun atmadan şehit oldu. Onları düşünsünler. Ahmet'i, Mehmet'i suçlayıp karamsarlığa kapılmasınlar.

Kaynak:CUMA


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-07
Bu haber 1374 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 339
  Toplam: 5613839
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama