İki Şehit Zonguldak'tan!

 
Şehidin biri Çaycuma'dan! Bir Aylık askerdi!... 
 Afyonkarahisar'ın kent merkezindeki Kışla mevkiinde bulunan askeri mühimmat deposundaki çalışmalar sırasında saat 21.15 civarında bir patlama meydana geldi. Patlama sonucunda şehitlerin kimlikleri belli oldu. Çaycuma'ya bağlı Kalaycıoğlu köyünde Emre Tavukçuluğun sahibi Ercan Kartal’ın oğlu Emrah Kartal.

4 yıldır eğitimini Amerika’da gördüğü Emrah Kartal’ın 343. Dönem kısa dönem asker olduğu henüz daha bir aylık asker olduğu öğrenildi.
Baba Ercan Kartal, Ak Parti Çaycuma İlçe Yönetim Kurulu üyesi

DİĞER ŞEHİT ALAPLI'DAN

Zongulkdaklı Şehit askerlerden iklincisi Macit Coşkun’un ise Alaplı Çatak Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu, Ereğli’ye bağlı Gülüç Beldesi Bekyeri Mahallesi’nde ikamet ettiği öğrenildi.

Şehit 25 askerin içinde Zonguldak'tan ise Emrah Kartal ve Macit Coşkun'un isimleri yer aldı.
Afyonkarahisar'da dün akşam meydana gelen mühimmat deposu patlamasında 25 asker şehit oldu.
İhlas Haber Ajansı'nın edindiği bilgilere göre, patlama sonrası yapılan yoklamada bulunmayan 25 askerin ismi belirlendi. Bu askerlerin patlama sırasında şehit düşen askerler olabileceği kaydedildi.

Şehit 25 askerin içinde Zonguldak'tan ise Emrah Kartal ve Macit Coşkun'un isimleri yer aldı. Olay Zonguldak'ta da büyük bir üzüntü ile karşılandı.

Yoklamada bulunmayan isimler şöyle: "Bedri Naim (Erzurum), Murat Döğer (Kırıkkale), Hüseyin Apaydın (Balıkesir), Cüneyt Akkuş (Ordu), Ayhan Kurtsu (Kastamonu), Kadir Aydın (Aksaray), Fatih Şalgam (Kastamonu), Bayram Uluer (Çorum), Burak Kaplan (Çorum), Emrah Aral (Manisa), Emrah Kartal (Zonguldak), Hayri Kaya (Gaziantep), Emre Yıldırım (Nevşehir), Emrah Sandalcı (Kırıkkale), Mehmet Emre Özer (Gaziantep), Hüseyin Gökhan Eriç (Isparta), Tolga Taşdan (Tokat), Ahmet Tosun (Adana), Burak Umut Gedik (Erzuncan), Onur Fikret Gülger (Trabzon), Macit Coşkun (Zonguldak), Barış Öztürk (Eskişehir), Mehmet Emin Çuğun (Iğdır), Abdullah Tokgöz (Yozgat), Faruk Ergeç (Ankara)".
Şehitlerin isimleri konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, DNA sonuçlarından sonra açıklanması bekleniyor.
Patlamada yaralanan askerlerin isimleri ise şöyle: "Mustafa Durmaz, Ufuk Terzioğlu, Fatih Yüksel, Gökhan Güldalı, Ramazan Yılmaz, Hasan Boncuk, Fethi Tuna, Soner Güleçyüz".

Türk Silahlı Kuvvetleri yayınladığı açıklamada ´Afyonkarahisar’da Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda 25 askerimiz şehit oldu´ dedi.

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-09-06
Bu haber 2344 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 42
  Toplam: 5611763
   Online :

  34 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama