Çaycuma’da CHP’den Alternatif Tören

Çaycuma’da CHP ilçe teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramını, ayrı bir tören düzenleyerek kutladı.
Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı haricinde çelenk konulmasına izin verilmemesi nedeniyle CHP Çaycuma İlçe Teşkilatı alternatif tören düzenledi.

CHP Çaycuma ilçe teşkilatı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle, ayrı bir tören düzenleyerek Atatürk anıtına çelenk koydu. CHP İlçe teşkilatının düzenlediği törene Zonguldak CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe başkanı Umut Başoğlu, yönetim kurulu ve CHP’liler katıldı. Tören önce CHP teşkilatının anıta çelenk koyması ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, konuşma yaparak 30 Ağustos; ülke topraklarının, hangi şartlar altında, hangi bedeller ödenerek kazanıldığının, millet olarak yeniden hatırlanması gereken bir gün olduğunu ifade etti.

Başoğlu yaptığı konuşmada; “Çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama Türk Ulusu'nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. Besbelli ki genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını, milletçe mutluluk ve coşkuyla karşılarken, şanlı zaferi bize yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder ve Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimiz ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz." dedi.

Konuşmanın ardından CHP İlçe teşkilatı ve törene katılanlar Atatürk anıtına karanfil koydular. Ardından tören bitti. 15 dakika sonra CHP’nin çelenk’i yetkililer tarafından konulduğu yerden kaldırılarak anıtın arka kısmına yere kondu.

Kaynak: CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-08-30
Bu haber 1451 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 592
  Toplam: 5552063
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama