Ulupınar’dan hızlı tren girişimi

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, dün GAR Müdürlüğü’nü ziyaretinde yaptığı açıklamada, DMU tipi hızlı tren seferlerinin başlatılması konusunda TCDD Genel müdüründen söz aldığını söyledi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak GAR Müdürlüğü’ne giderek, TCDD 24. Yol Bakım Onarım Müdürü Recep Önsöz’den kurumun çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.
Demiryolları çalışmaları, yolcu ve yük taşımacılığının yapıldığı vagonlar ile ilgili bilgi alan Ulupınar, duble yollarla birlikte demiryollarındaki iyileştirme çalışmalarının da tamamlanması için çalışmaların yürütüldüğünü belirterek, sorunların giderilmesi konusunda ilgili kurum ve bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunacaklarını söyledi.

ULUPINAR: PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Zonguldak’ın coğrafi olarak zor bir şehir olduğunu söyleyen AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, başlatılan projelerin de bu nedenle geciktiğini söyledi.
Duble yolların ve tünellerin bitirileceğini ifade eden Ulupınar, “Filyos ile Kapuz arasındaki yollarda  proje çalışmaları devam ediyor. Tüneller olacak, duble yollar olacak. tabii bunlar daha önceden olmuş olsaydı şu an sizin işiniz daha kolay yürüyecekti. Hepsi bir arada yürüyecek aslında. Biz de bunun takibini yapacağız elbetteki. Bu dönemde duble yollarımızı bitireceğiz. Şehir içindeki ilçeler ve beldeler arasındaki yollarımızı da bitireceğiz. Aynı zamanda Irmak’tan Karabük’e, Karabük’ten Zonguldak’a tren yolları da yenilenecek, ray sistemleri de yenilenecek. Burada, yolcu vagonları bunlarla DMU tipi dizel tren setleri ile ilgili ben Genel Müdürlüğe bir talepte bulunmuştum, bana da söz verilmişti. Bana Genel Müdürümüzün sözü var.” diyerek, tren vagonları arasındaki kalite farkı konusunda bilgi aldı.

ÖNSÖZ: DMU  TİPİ SİSTEMLE SERİ TAŞIMACILIK YAPILIR
TCDD 24. yol Bakım Onarım Müdürü Recep Önsöz’de yaptığı konuşmada demiryolları ile ilgili çalışmalar konusunda bilgi verirken, DMU tipi trenlerle Zonguldak-Gökçebey arasında seri bir yolcu taşımacılığı yapılabileceğini söyledi.
Önsöz, “Bu DMU dediğiniz sistem çok süper bir sistem kısa mesafeler için bunu Zonguldak-Gökçebey arasında gerçekleştirebiliriz, birer saat ara ile. Bizim belli trenlerimizin, Zonguldak-Karabük arasında en fazla yolcunun taşındığı kendi aramızda bir etüd çalışması yaptık. Bunu da şöyle karar verdik. Saatini pek belirleyemedik ama belli bir saat aralarında günde iki tane sadece Karabük’e tren gidiş-dönüş olursa, Karabük’e gidecek olan yolcunun biz ihtiyacını karşılarız.Ama DMU dediğimiz sistemle Zonguldak-Gökçebey arasında çok seri bir taşımacılık yapılır. Daha önce yapmış olduğumuz toplantıda da biz bunu çok ısrarla istedik” diye konuşurken, Devlet Demir Yolları’ndaki yol ve çeşitli çalışmalarla ilgili bilgilerde bulundu.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ise Zonguldak’taki demir yolu ağının iyileştirilmesi ve bekleyen projelerle ilgili girişimlerde bulunacağını ifade etti

ULUPINAR İSTASYON ESNAFINI GEZDİ
AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, beraberinde AK Parti Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman ve yöneticilerle birlikte istasyon caddesindeki esnafları da gezerek “hayırlı işler” dileğinde bulundu.  Bazı esnafların tren seferlerinin kaldırılacak olmasından endişe duyduklarını ve kendilerinin büyük zarar göreceğini belirterek, tren seferlerinin kaldırılmaması için Milletvekili Ulupınar’dan destek istediler.

Kaynak: Yeni Adım (Haber-Çetin Özdemir)

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-08-30
Bu haber 1612 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 377
  Toplam: 5551161
   Online :

  41 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama