GÜLŞEN; “Çaycuma, Devrek,Gökçebey'de su sorunu olmayacak”

Başkan Gülşen, Devrek-Çaycuma-Gökçebey’i kapsayan “Gölet Projesi”ni anlattı.
Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen Çaycuma’da su sorunu yaşanmayacağını söyledi. Filyos ırmağı kenarında yeni keson kuyu projesinin hayata geçeceğini ifade eden Başkan Gülşen, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından da gölet projesinin hayata geçmesiyle Çaycuma’nın yanı sıra Devrek ve Gökçebey ilçelerindeki su sıkıntısının sona ereceğini söyledi.
Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi; “Belediyemiz gün geçtikçe gelişmektedir. Vatandaşımızın asli temel ihtiyacı olan su ihtiyacı da ileriye dönük giderme konusunda istasyon yakasında ırmak kenarında belediyemiz bir su keson kuyu projesi projelendirmektedir.
Bu keson kuyumuzla beraber devreye aldığımızda istasyonda daha sağlıklı daha sıhhatli bir şekilde daha geniş bir kesime su verebileceğiz.
Yaz aylarında sıkıntısı çekilmektedir. Bizim özellikle yüksek kotlarımızda zaman zaman su sıkıntısı meydana gelmektedir. Bu da altyapı kanalizasyon şebekesinden kaynaklanan zaman zaman borularımızın patlaması neticesinde depolarımıza periyodik olarak su aktarmamızdan kaynaklanmaktadır. Bu geçici bir noktadadır. Biz bu keson kuyumuzla beraber Çaycuma’mızın ileriye dönük yıllık su ihtiyacını da bir şekilde karşılayacağız. Bu vadimizin en önemli su projelerinden bir tanesi DSİ bölge müdürlüğümüzün genel müdürlüğümüzün bu sene mühendislik imar çalışmalarının etüt plan çalışmalarının ihaleye çıkartması Devrek köprübaşı arasında ki Filyos nehrinden ve kenarlarından gölet yapmak kaydıyla projelendirilmektedir. Mühendislik projesi yapıldıktan sonra esas projeye geçilecek esas projeden sonra da ihaleye çıkartılacaktır. Bu büyük bir projedir. Bu proje hayata geçtiği zaman köylerimizin özellikle yazın yazdan kaynaklanan kısmi su sıkıntısı da giderilmiş olacaktır. Belediye olarak bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Destek veriyoruz halkımızı mağdur etmemeye gayret ediyoruz.” dedi.

Kaynak: 
Çaycuma Belediyesi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-08-12
Bu haber 1749 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 589
  Toplam: 5613152
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama