FURKAN ARDA ÇETİN’E SÜNNET DÜĞÜNÜ

Erdal Çetin oğlu Furkan Arda Çetin’e sünnet merasimi yaptı. Mesiha-Ali Çetin’in torunu, Aliye-Erdal Çetin’in oğlu Furkan Arda Çetin’e evinin önünde yapılan sünnet merasime; Çetin Ailesinin fertleri ile komşular ve ilçe halkı katılarak sünnet olan Çetin’e hediyelerini verdiler.
Furkan Arda Çetin sünnet merasimi öncesinde Gökçebey ilçe merkezinde davul zurna eşliğinde cadde ve sokaklarda süslenen atla gezdirildi.
Oğlunun sünnet merasiminde duygularını anlatan baba Erdal Çetin,”Bizim yöremizde eskiden gelin ata bindirilir ve sünnet olan çocuklarda ata bindirilir gezdirilirmiş. Yıllardır unutulmaya yüz tutmuş atla sünnet çocuğu gezdirme geleneğini tekrar yaşatmak amacıyla oğlumun sünnet merasimi öncesinde bir at kiraladık. Önce atı süsledik sonra oğlum Furkan Arda Çetin’i ata bindirerek ilçemizin cadde ve sokaklarında gezdirdim" dedi.
Daha sonrasında düğün merasimi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, yemek programı ve hediyelerin verilmesiyle devam etti. Yaklaşık dört saat devam eden düğün töreni dualarla sona erdi.

Haber:Latif Aydemir 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-07-11
Bu haber 2428 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 648
  Toplam: 5606665
   Online :

  82 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama