Gökçebey’de TOKİ konutları ırmak dolgu yatağına yapılacak mı?

TOKİ’nin Samsun’da dere yatağına yaptığı konutlarda 10 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından gözler dere yatağına yapılması planlanan TOKİ konut yapılarına çevrildi. Gökçebey Belediyesi su taşkını alanlarını Projeye açması ve Gökçebey TOKİ konutlarını ırmak yatağında olması endişeleri de beraberinde getiriyor.
Uzun zamandır Gökçebey’de TOKİ evleri yapımı gündemde olup Gökçebey Belediyesi yeni doldurulan ırmak yatağına TOKİ konutları için yer göstermişti. TOKİ yeri olarak gösterilen alan ırmak yatağının doldurulmuş alanı olduğu doldurulan alanın en çok 3-4 yıllık dolgu alanı olduğu bilinmektedir.Bina yapılacak dolgu alanlarını Zemin etütleri doğru yapılmalı temel sistemi zemine göre seçilmesi gerekmektedir.
Irmak dolgu alanlarını TOKİ konutları için gösterenler yaşanacak buna benzer olayları da dikkate alması gerekir.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-07-07
Bu haber 4202 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 666
  Toplam: 5608073
   Online :

  72 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

ERDİ CAN 2012-12-31 :

Irmak yatağını toki konutları olarak gösteren zihniyete vatandaş gitsin "Başkan şayet sende bizimle bu evlerde oturursan (hatta zemin katta) kabulümüz desin." Bu işler Antalyalarda ev yaptırmaya benzemez. :))


PAŞA 2012-07-13 :

el kadar belde 3. toki binalarının inşasına başlamak üzere biz daha birini yapamadık yapamadıgımız gibi yapcak yerde bulamadık bence bir başkan 3. dönemine çıkıyorsa hizmet aşkıyla yanıyor demektir kendi parasıyla yer alır o binaları yinede yapar die düşünüyorum..


MURAT 2012-07-09 :

Eğer bu konutlar yapılırda bu ırmak yatağına yapılırsa bu tamamem sadece ve sadece siyasi bir yatırım için yapılacağı anlamına gelmektedir.Allah aşkına gökçebeyimizin o kadar güzel ve güvenli arazileri varken neden gidip de dere yatağına toki yapılıyor bu kadar mı ucuz insan hayatı...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama