Prof. Dr. Sümer Atasoy, Gökçebey’in Tarihi Yerlerinde İnceleme Yaptı

Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü ve Filyos kazı Başkanı Prof. Dr. Sümer Atasoy, Gökçebey ilçesindekiTarihi Yerlerinde İnceleme Yaptı.
Gökçebey’in tarihi ören yerleri Zonguldak bölgesinden çeşitli araştırmacı ve tarihçilerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Filyos kazı Başkanı Prof. Dr. Sümer Atasoy, Gökçebey’e gelerek, Yerel Tarih araştırmacı Sadi Uyar ile birlikte tarihi yerlerde incelemelerde bulundu.

Prof. Dr. Atasoy Yerel Tarih Araştırmacı Sadi Uyar’ı Kütüphanesinde ziyaret ederek Gökçebey Tarihi hakkında bilgi aldı. Prof. Dr. Atasoy Tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden çok zengin olan Gökçebey ilçesi turizm açısından yeterince tanıtılmadığını ve bu güzelliklerin öne çıkarılmadığını belirterek, Yerel Tarih araştırmacı Sadi Uyar özverili çalışmalar yaparak, Gökçebey’in tarihini tanıtımını yapmaktadır bende bu çalışmaları yakından takip etmekteyim.Uyar’a çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. 
Yerel Tarih Araştırmacı Uyar’da Prof. Dr. Atasoy’a  ziyaretinde dolayı teşekkür ederek  Eskiçağ Yazıları adlı kitabını hediye etti.

Prof. Dr. Atasoy Daha sonra Gökçebey ilçesi Gaziler köyüne giderek Asar kalesi ve çevresinde incelemelerde bulundu

tefen67 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-07-07
Bu haber 2499 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 534
  Toplam: 5613097
   Online :

  37 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama