TÜRKİYE'NİN DÜNYA BARIŞ ELÇİSİ KAÇMAZ GÖKÇEBEY'DE ZİYARETLERDE BULUNDU

GÖKÇEBEY KAYMAKAMI BÜLENT HAMİTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
                  Türkiye’nin dünya barış elçisi, 110 yaşında ölen Çanakkale Savaşının son gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz, Gökçebey İlçe Kaymakamı Bülent Hamitoğlu’nu makamında ziyaret etti.
                  Kaçmaz:’’Gökçebey’de Buram Buram Çanakkale Destanı konulu fotoğraf sergisi ve konferanslarda bulunmak üzere birkaç kez geldim. Başta TRT  Gökçebey Muhabiri ve Devrek  Bölge Haber Gazetesi Muhabiri Zeki Başoğlu ile ilk geldiğimden beri süren bir dostluğumuz var. Gökçebey insanlarının sıcakkanlılığını ve cana yakınlığını sevdim. Onun için dostlarımı ziyaret için geldim. Bu vesileyle yeni göreve başlamanızdan dolayı sizleri tebrik eder, Gökçebey ilçe kaymakamlığı görevinizde başarılar dilerim.’’ dedi
                  Gökçebey Kaymakamı Hamitoğlu :Yaklaşık 3 ay önce Zonguldak’ın şirin ilçesi Gökçebey de göreve başladım.Çanakkale şehitliklerini bizzat gezmiş  bulunuyorum.O  nedenle sizlerle burada  tanışmaktan oldukça mutlu oldum. Bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bize düşen görev, onlardan aldığımız kutsal emanete sahip çıkmak, vatan topraklarını sonsuza dek korumak olacaktır.’’ dedi.

TÜRKİYE’NİN DÜNYA BARIŞ ELÇİSİ TURGUT KAÇMAZ  ÇANAKCILAR ŞİRKETLER GRUBUNU ZİYARET ETTİ   
Türkiye’nin dünya barış elçisi, 110 yaşında ölen Çanakkale Savaşının son gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz,  Gökçebey  ilçesinde kurulu Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Çanakcı’yı makamında ziyaret etti.Burada Çanakcılar Hayvanat Bahçesini,Etnografya ve Arkeoloji  Müzesini  gezen Kaçmaz ,gördüğü güzelliklere hayran kalarak bolca hatıra fotoğrafı çektirdi.
             Kaçmaz:’’Gökçebey ilçesindeki seramik fabrikası içinde, hem müze, hem de hayvanat bahçesi  bulundurarak Türkiye’de ve dünyada bir ilki gerçekleştirmişsiniz. Ben Türkiye’de ve dünyada birçok yer gezdim böylesini görmedim.Hayvanların doğal ortamda yaşayabilmesi ve tarihe ışık tutan arkeoloji müzesi gerçekten görülmeye değer.Dostlarıma anlatacağım.
               Çanakkale Savaşı ilgili elimdeki  malzemeleri ,kendimi iyi hissetmediğimde, ileride gönül rahatlığıyla sergilemek üzere müzeye bağışlamayı düşünüyorum.Benim arkamda ve çevremde artık bu işi gönüllü olarak yapacak kimsem yok.Ben dünyaya baki değilim. Türkiye’de gezdiğim özel müzelerden en uygunu da  burası olduğuna karar verdim.Müzeye girişi ücreti alınmadığından daha çok kişi gezip görebilir,ben de amacıma ulaşmış olurum.
             Bölge insanından 750 kişiye istihdam sağlamış olmaktan dolayı ne kadar gurur duysanız azdır.  ‘’dedi
              Çanakcı:’’Biz de büyük bir özveriyle Türk insanına ve dünyaya Çanakkale Savaşı ve Atatürk’ü,anlatmanızdan dolayı teşekkür ederiz.Türk Gençliğine ancak bu ruh ve inancı aşılayarak ,Türkiye’yi ,Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık medeniyetler düzeyine ulaştırabileceğimize hem fikiriz.Çanakcılar ailesi olarak,Çanakkale Savaşı ile ilgili sergilenebilecek her türlü fotoğraf ve malzemeyi müzemizde en iyi şekilde sergileyebileceğimize emin olabilirsiniz.
                  Yılda ortalama 30 bin kişinin gezdiği iki  katlı 800 metrekare alana sahip  müzemiz, 2006 yılında hizmete açılmış olup 5yıllık titiz bir çalışmanın ürünüdür. İçinde toplam tescillenmiş 1210 adet eser sergilenmektedir.Binamız 24 saat kamerayla izlenmektedir.Yine aynı ziyaretçi sayısıyla , 2002 yılında tescillenmiş 80 bin metrekare alandaki hayvanat bahçemizde, 70 ayrı cinste 850 adet hayvan doğal ortamda yaşamını sürdürmektedir.1 veteriner ve 4 bakıcısı tarafından  hayvanlar periyodik olarak kontrol edilmektedir. ‘’dedi.

TÜRKİYE’NİN DÜNYA BARIŞ ELÇİSİ TURGUT KAÇMAZ B.E.Ü. GÖKÇEBEY MİTHAT-MEHMET ÇANAKCI  M.Y.O. MÜDÜRÜ BÜLENT HANER’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
            Türkiye’nin dünya barış elçisi Turgut Kaçmaz B.E.Ü. Gökçebey Mehmet-Mithat Çanakçı M.Y.O. Mdr. Yrd. Doç. Dr. Bülent Haner’i makamında ziyaret etti.
            Haner “ Bizleri ziyaretinizden dolayı memnuniyetimi arz ediyorum. Üniversite olarak Atatürk’ün’’ Tarihini bilmeyen milletler geleceğe güvenle bakamaz’’ sözünde olduğu gibi gençlerimize vatan,millet,bayrak sevgisi duygularını vererek onların bu inançla  çalışıyoruz dedi.
         Kaçmaz “ Babam Gazi Hüseyin Kaçmazdan aldığım ilhamla yurt içinde ve yurtdışında her yerde imkanlar ölçüsünde sergi ve konferanslarda, insanlara Çanakkale Savaşını anlamadan, Atatürk’ü ve T.C. kuruluşunu anlamak zordur.Ben Türküm diyen ve ben müslümanım diyen herkes mutlaka Çanakkale’yi gidip görmelidir.Bugün üzerinde yaşadığımız topraklarda tutunabilmek için G.Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dünyanın en modern ordularını yenmek için üstün zekasını  iyi düşünmeliyiz. Bu vatanın bir karış toprağını  bile vermemek için, elinde Kur’an ile tekbir getirerek bile bile canını feda eden atalarımız için ne kadar rahmet duası okusak azdır ‘’dedi. 

HABER –FOTOĞRAF :ZEKİ BAŞOĞLU




 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-30
Bu haber 2036 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 411
  Toplam: 5613911
   Online :

  95 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama