ALMANYA’DA 3. GÖKTEPE YAYLASI ŞENLİĞİ

Almanya'nın Gladbeck kentinde, Karabük-Yeniceliler Derneğinin 3. Göktepe Yaylası Şenliği de geniş katılımla gerçekleşti.

Yöresel yemeklerin de sunulduğu, çocuklarla çeşitli oyunların oynandığı şenliğe Almanlar da yoğun ilgi gösterdi. Şenlikte geçen sene olduğu gibi Göktepe Ağası yarışı yapıldı. Üçüncü Almanya Göktepe Yaylası Ağalığını Muharrem Doğancı 1001,- Avroya geçen senenin ağası İbrahim Doğancı’dan devraldı.

 İcra Kurulu Bşk. Hasan İbik‘in şenliğe katılan Türk, Alman herkesi selamlamasını ardından kısa konuşmalar yapıldı.
K.K. Bşk. Abdullah Ören, İcra K. Bşk. Hasan İbik ve İstişare K. Bşk. Şaban Onur yaptıkları konuşmalarda ''Biz Karabük-Yeniceliler Derneği olarak, Almanya‘daki Hemşehrilerimizi bir araya getirmek, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek, sosyal ve kültürel yapımızı çocuklarımıza, gençlerimize aktarmak, yaşatmak, köklerimizden aldığımız güçle her iki toplumda da başarılı olabilmek için böylesine etkinlikleri gerçekleştirmekteyiz. Göktepe Yaylası’nı, Yenice’yi, Karabük’ü Almanya‘ya taşıyarak iki gündür yaşadık ve yaşıyoruz. Bundan sonrada bu coşkuyu geleneksel olarak  her yıl yaşayacağız  inşallah“ dediler.

Yenice Kaymakamı Tarkan Keskin‘ de kısa bir konuşma yaparak derneğin faaliyetleri ve her türlü katkısı için teşekkür etti.

Yeni Göktepe Ağası Muharrem Doğancı ile birliklte önceki Göktepe ağaları İbrahim Doğancı ve Neşet Çetinkaya’ya, Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland, Karabük-Yenice kaymakamı Tarkan Keskin, Yenice belediye başkan yardımcısı Rıfat Koca ile Yenice yüksek okul derneği. Bşk. Aycan Telli’ye plaketler verildi.

Şenlik yine Dernek Mekanı alanında güneşli ve güzel ortamda gerçekleştirildi. Yenice’de kurulması istenilen yüksek okul için yardım kampanyası, Almanya Yeniceliler derneği yetkililerinin destek ve katkılarıyla sürdürüldü.Samimi bir ortamda Gladbeck Bel. Bşk. Ulrich Roland'ın önce dernek yetkilileri ve Yenice'den gelen heyetle, sonra da şölene Bartın derneği Bşk. Ahmet Gökgöz ve yöneticileriyle katılan Bartın bel. Bşk. Cemal Akın'la sohbet imkanı da değerlendirildi.

Kermese Zonguldak, Bartın,  diğer Dernek temsilcileri, Ruhr Bölgesinden Gladbeck, Essen, Gelsenkirchen, Herten, Herne, Renklinghausen, Duisburg, Dormund ve diğer şehirlerden dini, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda faaliyet gösteren dernekler,  ticari alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluş temsilcileri, eski ve yeni dernek yöneticileri, üyeleri, gurbetçiler, Türk ve Alman misafirler ve Yerel Basın katıldılar. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-30
Bu haber 1970 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 582
  Toplam: 5607989
   Online :

  60 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama