Gökçebey Ayaklandı!

İlçe Adliye Binasının kapatılma ihtimali Gökçebeylileri çileden çıkarttı. Gökçebey İlçesinde Adliye Binasının kapatılma söylemini duyan vatandaşlar eylem yaptı. Gökçebey’deki Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlardan oluşan bir grup yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş eyleminin ardından basın açıklaması yapıldı.

Gökçebey Esnaflar Odası Başkanı Ali Çetin tarafından okunan basın açıklamasında, siyasiler eleştirildi. “Bu gün adliyemiz elimizden alınıyor, yarın başka kurumlar da elimizden alınacak” diyen Gökçebey Esnaflar Odası Başkanı Ali Çetin yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“İlçemizde iş alanlarının kısıtlı olması ilçe insanını göçe zorlamış, ilçemiz şu anda Türkiye’nin en çok göç veren yöresi haline gelmiştir. İlçemiz 1980’li yılların gözde yerleşim yerlerinden biriyken şu anda kendi kederine terk edilmiş, sahip olduğu değerleri elinden alınmaktadır. Bu gün adliyemiz elimizden alınıyor, yarın başka kurumlar da elimizden alınacak. Bunların hepsi tek tek alınarak ilçemiz köy haline getirilecek. Adliyede hakkını arayacak vatandaşımız çevre ilçenin yolunu tutacak. Parasızlıktan köyden inmeyen insanımız hakkını çevre ilçelerde arayacak. Bu kurumların hepsi ilçemizde mevcuttu. Şimdi elimizden tek tek alınıyor. Türk Telekom ve elektrik kurumu elimizden alındı, bu gün de adliyemiz, yarın başka kurumlar da alınabilir. Seçim zamanında cirit atan siyasilerimizi aradığımızda biz sizi ararız diyerek yüzümüze bile bakmıyorlar. Merak ediyorum bundan sonra hangi yüzle oy istemeye gelecekler. Bu mesele siyasi bir mesele değil, Gökçebeylilerin, bizim meselemiz. Gökçebeyliler olarak ilçemizdeki değerlere sahip çıkalım. Biz atalarımızdan Gökçebey’i böyle devralmadık, çocuklarımıza da böyle devretmeye niyetimiz yok. Gökçebeyliler olarak ilçemize sahip çıkalım, Gökçebey üzerine oynanan oyunları hep beraber bozalım.

” Gökçebey’de faaliyet gösteren Adliye’nin kapatılarak Devrek veya Çaycuma ilçesine taşınacağını iddia eden Gökçebey merkez mahalle muhtarı Nurşen Yılmaz ise, Ankara’da da eylem yapabileceklerini, ilçe olarak gerekirse Karabük’e bağlanacaklarını dile getirdi. Muhtar Yılmaz yaptığı konuşmada şu düşüncelere yer verdi; “Benim tek derdim buradan adliyenin gitmemesi, devlet dairelerinin gitmemesi, köy olmamak. İlçemizde bütün kamu dairelerinin burada olmasını istiyorum. Biz heyet olarak arkadaşlarımızla görüşerek daha büyük bir eylem yapmaya çalışacağız, gerekirse Ankara’ya gideceğiz. Orada sabahlayacağız. Gökçebey için elimizi taşın altına koymamız gerekir ve bütün partilerin bu olay için bir araya gelmesi gerekir. Adliye kararı bu gün 11’de çıkmış. Biz Gökçebeyli olarak bunu durduracağız. Gerekirse referandum yapıp Zonguldak’tan ayrılıp Karabük’e bağlanacağız. Karabük’e gidersek, Karabük’te Safranbolu’dan sonra İkinci büyük ilçe olma özelliğini kazanacağız.”

MİLLETVEKİLİ KÖKTÜRK’TEN TEPKİ
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk konu hakkında açıklama yaparak AKP hükümetini eleştirdi.

YÜRÜYÜŞ YAPILDIĞI SIRADA KARARNAME ONAYLANDI 2012
Adli Yargı Yaz Kararnamesi HSYK'nın internet sitesinden yapılan açıklama ile duyuruldu. 16 Mart 2012 tarihinde hazırlık çalışmalarına başlanan 2012 Yılı Adli Yargı Yaz Kararnamesi taslağının görüşmelerine 07 Haziran 2012 tarihinde başlanıldığının belirtildiği açıklamada, "Heyet halinde kesintisiz olarak devam eden müzakereler 13 Haziran 2012 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karar altına alınmıştır. Bundan böyle süre sebebiyle sadece yaz kararnamesi ile atama yapılacak olması (Sonbahar Kararnamesi ile atanacak olanların da bu kararnameye alınması) ve bir kısım adliyelerin birleştirilmesi kapsamında yapılan atamaların kararnameye dâhil edilmesi nedeniyle bu kararnamede toplam 2 bin 335 Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısının ataması yapılmıştır.
16 Mart 2012 tarihli ilanımızda belirtilen takvime riayet edilmeye çalışılmış; ancak, iş durumu, en yakın adli teşkilata uzaklığı, nüfusu, ulaşım imkanları gibi kriterlerle birleştirilmesi düşünülen bir kısım adliyelerle ilgili çalışma sebebiyle beş günlük gecikme yaşanmıştır." denildi.
Buna göre yapılan atamalarda Gökçebey C.Savcısı Abdurrahman Yalçın Siverek Savcılığına, Gökçebey C.Savcısı Melih Alpaslan Devrek C.Savcılığına, Gökçebey Hakimi Ali İhsan Horasan Bayramiç Hakimliğine, Gökçebey Hakimi Abdullah Gülbaş Devrek
Hakimliğine atandı.
Kaynak: CUMA 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-14
Bu haber 3194 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 560
  Toplam: 5606577
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Isidan Ala 2012-06-14 :

Bakiyorum yürüyüste ifa makaminda olanlar var...Beyler yürüyeceginize calisin;Aglama makami degilsziniz...!


hüseyin kara 2012-06-14 :

göçebeyli olarak uzuluorum ama kızıorumda..özcan bey gokcebeyı devrege baglamaya calısıo sanırımm..ankarayada gıdılse cozulmuycene emınım cunku bızım deıl devregın vekılıı..gokcebeylı bı vekıl adayı akpartıden cıksaydı enaz oyu devrekten alırdı emınım..ama bızım mılletımız ayrım yapmadan ozcan beye destek olduu..ama bızı bıtrmeye calısıoo...ben referandum yapılarak karabuke katılmak ıstıorummm...


Cemal ERDOĞAN 2012-06-14 :

Ali Başkan günaydın,siyasetçiler günaydın,Oda ve Dernek başkanları günaydın.Sade vatandaş olarak aylar öncesinden duydum.Bugün Sadi Uyar'ın kapısını aşındırıp demeç verenler dün neredeydiniz.Esnaf olarak bizler tepkimizi bir gün boyunca kepenk kapatarak koyabiliriz.Siyasi parti başkanları,İl genel meclis üyeleri,belediye meclis üyeleri,Oda ve dernek başkanları,mahalle ve köy muhtarları sizler tepki olarak istifa edebilir misiniz?


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama