GÖKÇEBEY’DE ADLİYE KAPANIYOR MU?

Son günlerde Gökçebey İlçesinde Adliye kapanıyor dedikodusu aldı başını gidiyor. Kiminle konuşsak adliyenin kapanacağını adliyelik olanların işlerini halletmeleri için Çaycuma’ya veya Devrek’e gideceklerini söylüyor. Bu konunun ne kadar doğru olduğunu öğrenmek için iktidar partisinde görev yapan siyasetçilere sorduğumuzda böyle bir konunun olduğunu ancak kesin bir şey söylememektedirler. Yıllardır Gökçebey’e hizmet veren ve ilçenin en önemli kurumlarından biri olan Gökçebey Adliyesi’nin kapanacağı söylentileri, ilçe halkını hem tedirgin etti, hemde tepkilerine neden oldu. Adliyenin kapanması noterliğin kapanmasını da beraberinde getirmektedir.

Gökçebey Adliyesinin taşınmasını her ne kadar diğer ilçelerle kilometre yakınlığı olduğu söylenmekte ise Biz bu konunun nüfus ile alakalı olduğu düşünmekteyiz. Nedenmi Gökçebey ilçe merkezi nüfusu 10.000 altında olduğu için her zaman bu söylentilere maruz kalacaktır. Daha öncede Gökçebey ilçe hastanesinin kapatılıp sağlık ocağı statüsüne dönüştürüleceği epeyce gündemi meşgul etmişti ilçe hastanesinin başarılı yöneticileri sayesinde bunu şimdilik atlatmış durumdayız.Gökçebey ilçe merkezi sınırlarına yakın olan yerleri ilçe merkezine alıp ilçe merkezi nüfusumuzu 10.000 üzerine çıkarmak zorundayız.

Gökçebey’de kamu kurum ve kuruluşlarının kapatılması, o ilçelerin daha da geri kalmasını ve hızla küçülmesini tetiklemektedir.Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Listeleri 15 Haziranda açıklanacağı ve yaklaşık 200 adliyenin kapanacağı söylenmektedir.
Dileriz Gökçebey Adliyesi bu listede olmaz.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-13
Bu haber 2145 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 495
  Toplam: 5607902
   Online :

  73 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

çetin inam 2012-06-13 :

gözünüz aydın siyasetçilergözünüz aydın sivil toplum örgüt başkanları allah hebinizden razı olsun allah sizleri bizlere bağişladı allah ayaklarınıza taş dolaştırmasın nekadar çok gökçebeyi seviyormuşunuz inanızki bukadar çok sevdiğinizi bilmiyordum bazen kendime ve benim gibi olanlara kızıyorum meydanı bunlara boş bıraktık bunlarda hak etmeden oturdular diye bakın bugün adliyemiz gitti yarın birer birerdiğer müdürlükler gidecek şimdi belki anlımayacaz ama 1-2 ay sonra kıymetini anlıyacaz ama iş işten geçmiş olacak kaybedilenlerin değeri yaşadıkça sonradan anlaşilıyor tıpkı 20-sene önçeki maden oçaklarını düşünün haydi siyasetçiler sivil toplum örgütleri zil takıp oynayınız birbirinizin kuyusunu kazınız bundan nemalanmaya bakınız karşinizdaki si,yasetçiyi küçültün meydan sizlere kaldı ama yanılıyorsunuz kaybeden yalnız biz değil sizlerde kaybettiniz çünkü burada hep beraber yaşamaya meçburuz başka gidecek yerimiz yok istesekde istemesekte beraber yaşiyacaz kaybettiğinizi sizde anlıyacaksınız ama iş işten geçmiş olacak bu yazıyı okudukdan sonra şöyle arkana yaslan düşün bana gökçebey neler verdi ama ben gökçebeye neler verdimdiye viçdanın rahatmı hoşçakalın saygılarımla çetin inam


süleyman abasız 2012-06-13 :

sevgili sadi bey ne yapmamız gerekiyor bunun için belediye emcümen koltugunda oturan sizsiniz benmiyim gerekeni yapın yumrugu masaya vurun artık arkanda bi iktidar partisinin gücü de vardı onuda harcadın cok yanlıs yaptın cok keske istifa etmeseydin ak partiden belediye baskanlıgı cok yakısırdı size ...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama