Eğitim Sen’den Öğrencilere Bilim Dergileri

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliğinden öğrencilere karne hediyesi Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergisi. Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından yaz tatili öncesinde Çaycuma ve Gökçebey ilçelerindeki okul öncesi ilköğretim ve orta öğretim okullarında okuyan tüm öğrencilere TÜBİTAK’a ait toplam 17 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergisi ücretsiz dağıtıldı.
“AMACIMIZ KÖYLERDE OKUYAN ÇOCUKLARIN BİLİMSEL YAYINLARLA BULUŞMASI”
Sendika olarak, bu tür yayınların öğrencilere ulaşması için bundan sonra da çalışmalarının olacağını belirten Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, özellikle köy ve kasabalarda okuyan öğrencilerin bilimsel içerikli yayınlarla buluşmasını amaçladıklarını belirtti.


 

Dergilerin dağıtımı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden olur aldıklarını belirten Akyol; “TÜBİTAK Popüler Bilim yayınlarına ait Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergilerini okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim öğrencilerine üçüncü kez ücretsiz ulaştırdık. Özellikle Meraklı Minik ve Bilim Çocuk Dergileri çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerden oldukça olumlu tepkiler aldık. Okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklara Meraklı Minik Dergi’sini ulaştırmak için elimizdeki dergileri köylere götüreceğiz.” dedi.
DAHA ÖNCEDEN DE DAĞITILMIŞTI
Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği geçtiğimiz yıllarda da Köy Enstitülerinin kuruluşunun 70. yılı anısına Çaycuma’daki tüm okulların kütüphaneleri ile ilçedeki kütüphanelere 6 bine yakın kitap ile TÜBİTAK’a ait toplam 60 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergilerini Çaycuma başta olmak üzere Devrek, Gökçebey, Zonguldak ve Bartın’da öğrencilere ücretsiz ulaştırmıştı. Köy okullarının kütüphanelerine belirli aralıklarla kitap veren Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği, geçtiğimiz günlerde yapılan Geleneksel 8. Uçurtma Şenliğinde çocuklarla buluşan yazar Fatma Kılıç’ın çocuk kitaplarını imzalı olarak Çaycuma’daki tüm ilköğretim okullarının kütüphaneleri ilçedeki kütüphanelere ulaştırdı.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-08
Bu haber 1464 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1370
  Toplam: 5611489
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama