Gökçebey’de HEM El Sanatları Teknolojisi Ürünleri Sergisi Açıldı

Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan El Sanatları Teknolojisine ait Yıl Sonu etkinlik ve sergisi 30.05.2012 Çarşamba günü saat 16.30’ da, Gökçebey Belediyesi Aile Çay Bahçesinde,  Gökçebey Kaymakamı  Bülent Hamitoğlu ve Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan tarafından açıldı.

Sergi Garnizon Komutanı Levent Aru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, İlçe Mal Müdürü Zarife Kadakal, İlçe Nüfus Müdürü Şaban Aygün, İlçe Tarım Müdürü Sevim Küçükbekir, İlçe Gençlik ve Spor Müdür V. Fazıl Aytaş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Nuray Yiğit, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gülüzar Mete, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Tenkoğlu, Çaycuma Halk eğitimi Merkezi Müdür Baş Yardımcısı Abdurrahim Özdil, Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Başyardımcısı Oğuz Yılmaz, Çaycuma Halk eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Ekici, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcıları Evren Durmaz ile Celal Ekinci, Okul Müdürleri, Okul Yöneticileri siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda davetlilerin katılımı ile açılış yapıldı.

Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal günün anlam ve önemini şu ifadelerle anlattı. “2011–2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda El Sanatları Teknolojisi faaliyetlerinde; Alüminyum Kabartma, Elde Çin İğnesi, Elde Kurdele İşi, Firkete Oyası, Geleneksel El Nakışları, Hazır Gereçlerle yapılan nakışlar ve Tel Kırma çalışmaları yapılmıştır.
Halk Eğitimi Merkezleri “Hayat Boyu Öğrenme” felsefesinden hareketle tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendine amaç edinmiş, çağdaş normları benimsemiş, yerel değerlere önem veren, işlevselliği fiziki kapasitelerinin çok çok üzerinde olan eğitim kurumlarıdır.
Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri yalnızca oya, nakış, dikiş değildir. Hayatımızın her alanında, hayat boyu öğrenme faaliyetleri vardır. Bu faaliyetleri de Halk Eğitimi Merkezleri vermektedir.
Bu merkezlerimizin özellikle son yıllarda kişisel gelişim ve toplumsal kalkınmaya çok büyük katkıları olduğunu görüyoruz. Halk Eğitim Merkezleri “Yediden Yetmişe Eğitim” ilkesinden hareketle hem örgün eğitim sistemi içerisinde yer alan çocuklarımızı ve gençlerimizi, hem de gerçek hedef kitlesi olan yetişkinlerimizi Milli Eğitim sistemimizin Yaygın Eğitim hedefleri doğrultusunda; iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli iş gücü olarak yetiştirmeyi hedefleyen kurumlardır.
Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi olarak bizler de ilçemizde Hayat Boyu öğrenme faaliyetlerini her alana taşımak, yaymak ve uygulamak istiyoruz. Bu isteğimiz tabiki sizlerin isteği ve katılımları ile güçlenecektir. Faaliyetlerimizi ekonomimize destek verecek alanlarda yapmamız gerekmektedir. Her faaliyeti proje dahilinde uygulamak, birçok değeri bizlere kazandıracaktır.
Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında 27 çeşit kursu 80 farklı yerde 73 öğretmen ve usta öğretici görev yaparak 1184 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bundan sonra da kurs çeşitliliğimizi artırarak istihdama yönelik kursların açılmasına çalışılacaktır.
İlçemizdeki kurumlarımızla birlikte, sizler için daha iyi ve güzel neler yapabiliriz konusunda araştırmalar yapan bizler, her zaman yanınızdayız.
Çoğu zaman Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kurslarına yer teminini sağlayan İlçe Müftülüğümüze çok çok teşekkür ederim.
Kurslarda öğrendiklerinizle ortaya çıkardığınız eserleri ekonomik değer haline getirebilmemiz için Gökçebey Belediyesi ile planlamaları gerçekleştirerek,  ürünlerimizin satışlarını yapmak için alanların oluşturmasına çalışacağız. Böylece yapmış olduğunuz el emeği, göz nuru ürünlerimizin satışları ev ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu tür planlamaların yapılmasına öncülük edecek Belediye Başkanımıza şimdiden teşekkür ederim.
Bu duygu ve düşüncelerle her zaman bizlere desteklerini esirgemeyerek güç veren Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Kamu kurum ve kuruluşlara çok teşekkür eder saygılarımı arz ederim.
Bu günü bizlere yaşatan öğretmenlerimize, kursiyerlere, kursiyerlerin ailelerine ve siz Gökçebeylilere teşekkür ederim.  Bizleri yalnız bırakmayan siz konuklara da çok teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi. 

Gökçebey  Kaymakamı Bülent Hamitoğlu başarılı usta öğreticilere başarı belgesi verdi. Ayrıca Halk Eğitimi Faaliyetlerinde desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, İlçe Müftüsü Ünal BAŞ, Belediye çay bahçesi işletmecisi Kemal Köseoğlu’na plaket ve belgeleri verilerek, okul müdürlerine ve emeği geçenlere teşekkür edildi.

Fotoğraflar:FOTOÖZEN

FOTOGALERİ TIKLAYINIZ...........

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2012-06-01
Bu haber 2291 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 369
  Toplam: 5551153
   Online :

  37 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama